Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Anilidler - Parasetamol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Parasetamol
ATC Kodu:N02BE01
Kamu Kodu:A01573
Barkod:8699522705160
Fiyatı:138,54 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml Endikasyonları

Calpol 6 Plus Şurup; kas ağrısı, eklem iltihabı, sırt ağrısı, baş ağrısı, bel ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve ateş gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Calpol 6 Plus Şurup Fiyatı

Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 06.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 138,54 TL dir.

Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml Etkin Maddesi

Calpol 6 Plus Şurup ilacının etkin maddesi olan Parasetamol, orjinal ismiyle Paracetamol maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 103-90-2 olup, molekül ağırlığı 151.16256 g/mol, formülü ise C8H9NO2 dir. Parasetamol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, rektal ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.

Calpol 6 Plus Şurup ilacının ana etkin maddesi Parasetamol için Kimyasal Yapı Resmi:
Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml (Parasetamol) Kimyasal Yapısı (2 D)Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml (Parasetamol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Anilidler - Parasetamol

Calpol 6 Plus Şurup 250 mg/5 ml 150 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Calpol 6 Plus Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.