İlaç TR Hakkında

İlaç TR, oluşturduğu bu İlaç Rehberi ile Türkiye'de kullanılmakta olan ilaçlar hakkında bilgi vererek doktor, reprezant, hasta ve diğer kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla 2010 yılı başında faaliyete geçmiştir.

İlaç TR tarafından oluşturulan bu İlaç Rehberi, Türkiye'de halen kullanılmakta olan 10.000'den fazla ilacı veritabanında barındırmaktadır.

İnsan sağlığını her şeyin önünde görme politikamızla, vermiş olduğumuz tüm bilgilerin %100 doğru olması için büyük gayret göstermekteyiz. İlaç Rehberimizin veritabanında yer alan 10.000'den fazla ilaca ait isim, etkin madde, fiyat, üretim ve/veya satış izinli firma ve barkod bilgileri Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı İEGM'den alınmaktadır. İlacın kullanımı, tedavi edebileceği hastalıklar vs. bilgiler ise ilgili ilacın kullanım talimatı ve kısa ürün bilgisi üzerinden faydalanılarak hazırlanır.

İlaç TR ayrıca günlük yaşantımızda kullanmadığımız ve mesleki terimler olduğu için anlamakta güçlük çektiğimiz, çoğunluğu latince kökenli yüzlerce kelime için de "Nedir" sayfaları oluşturmuştur. Bir ilaca ait detaylı bilgileri okuduğunuz sırada manasını anlamakta güçlük çekeceğinizi düşündüğümüz yüzlerce kelimenin anlamına en kolay şekilde ulaşabilmeniz için yaratılan ve tıp terimlerinden oluşan "Nedir" sayfalarımızın sizlere büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.

İlaç TR İlaç Rehberi'ni kullandığınız için teşekkür ederiz.


Saygılarımızla,

İlaç TR