Arveles 25 mg 20 Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Arveles 25 mg 20 Tablet
Firma:Ufsa İlaç
Etkin Madde:Deksketoprofen Trometamol
ATC Kodu:M01AE17
Kamu Kodu:A00902
Barkod:8699832090055
Menşei:İthal
Fiyatı:7.94 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Arveles 25 mg 20 Tablet Endikasyonları

Arveles;
• Cerrahi operasyon sonrası oluşan ağrılar,
• Diş ağrısı,
• Adet sancısı,
• Kas-iskelet sistemi ağrıları,
• Hafif ve orta şiddetteki ağrıların tedavilerinde etkilidir.

Arveles 25 mg 20 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Arveles kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler 4 ana grupta şöyle sıralanır.

Yaygın yan etkileri;
• Hazımsızlık gibi sindirim sorunları
• İshal
• Karın ağrısı
• Mide bulantısı ve/veya kusma

Yaygın olmayan yan etkileri;
Ağrı, ağız kuruluğu, ateş ve titreme hissi, baş dönmesi, baş ağrısı, çarpıntı, deri döküntüsü, genel keyifsizlik hissi, kabızlık, kızarma, mide sorunları, sersemlik hali, sinirlilik, şişkinlik, uyuklama hali, uyku düzensizliği ve yorgunluk hali.

Seyrek yan etkileri;
Akne, adet düzensizliği, anormal karaciğer fonksiyonu testleri, bayılma, çok yavaş nefes alıp verme, duyularda anormallik, kan kusma veya siyah dışkı belirtileri olan peptik ülser delinmesi/kanaması, kaşıntılı döküntü, iştah kaybı, sırt ağrısı, su tutulumu ve ayak bilekleri gibi gövdeden uzak bölgelerde şişlik, sık tuvalete gitme, peptik ülser, prostat sorunları, terleme artışı ve yüksek kan basıncı.

Çok seyrek yan etkileri;
Anafilaktik reaksiyon (alerji olunan maddelere karşı verilen ani duyarlıkık), ağız - cilt - göz ve genital bölgelerde açık yaralar, böbrek sorunları, bulanık görme, düşük kan basıncı (hipotansiyon), deride hassasiyet, hızlı kalp atışı, ışığa duyarlılık, kaşınma, kulak çınlaması, kanda akyuvar hücre sayısının düşük olması ve kan pulcuklarının azlığı, karaciğer hücresi hasarı, nefes darlığı, yüzde veya dudaklar ile boğazda şişme, hava yollarının daralmasına bağlı olarak nefessiz kalma ve pankreasta iltihaplanma.

Arveles 25 mg 20 Tablet Kullanımı

Arveles'i doktorunuzun önerdiği şekil ve dozda alınız. Ağrınızın tipine ve şiddetine göre doktorunuz hangi dozda almanız gerektiğini söyleyecektir. Önerilen günlük doz günde 75 mg'ı geçmeyecek şekilde her 8 saatte bir 25 mg'dır. Tabletler bir bardak su ile ağızdan alınır.

Çocuklarda Kullanımı
Arveles 25mg'ın 18 yaş altındaki çocuklarda kullanımı önerilmez.

Yaşlılarda Kullanımı
65 ve üstü yaşta olanlar günlük 50 mg'ı (2 tablet) geçmeyen bir dozla tedaviye başlamalıdır. İlacın iyi tolore edilmesi durumunda daha sonra genel önerilen 75 mg (3 tablet) doza yükseltilebilir.

Özel Durum
Böbrek veya karaciğer yetmezliği olanlar tedaviye 50 mg'ı geçmeyecek bir dozda başlamalıdır.

Hamilelikte Kullanımı
Hamile olanlar 3. trimester döneminde (3'üncü 3 aylık dönem) Arveles'i kullanmamalıdır. Çok gerekli olmadıkça 1 ve 2'inci trimester dönemlerinde de Arveles kullanılmamalıdır. Hamile iseniz ya da hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuzu bilgilendirmeli, tavsiyelerine uymalısınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Laktasyon döneminde bulunan emziren anneler Arveles'i kullanmamalıdır.

Arveles 25 mg Fiyatı

Arveles 25 mg 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7.94 TL dir. Ufsa İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699832090055 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Arveles 25 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Arveles 25 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Deksketoprofen, orjinal ismiyle Dexketoprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 22161-81-5 olup, molekül ağırlığı 254.28056 g/mol, formülü ise C16H14O3 dir. Deksketoprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve enjeksiyon yollarından biriyle alınır.


Arveles 25 mg ilacının ana etkin maddesi Deksketoprofen için Kimyasal Yapı Resmi:
Arveles 25 mg 20 Tablet (Deksketoprofen) Kimyasal Yapısı (2 D)Arveles 25 mg 20 Tablet (Deksketoprofen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Arveles 25 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofen

Arveles 25 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Arveles 25 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.