Clogan 75 mg 28 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Klopidogrel
İlaç Bilgileri
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Klopidogrel Hidrojen Sülfat
ATC Kodu:B01AC04
Kamu Kodu:A12530
Barkod:8699525095374
Menşei:Yerli
Fiyatı:33.36 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Clogan 75 mg 28 Tablet Endikasyonları

Clogan 75 mg; sertleşmiş kan damarları (atardamarlar) içinde kan pıhtısı (trombüs) oluşumunu önlemek için kullanılır. Bu süreç, aterotromboz olarak adlandırılmakta ve inme, kalp krizi veya ölüm gibi aterotrombotik olaylara yol açabilmektedir. Doktorunuz size Clogan'ı aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçı dolayısıyla reçetelemiş olabilir:
- Daha önce kalp krizi, inme veya periferik arter hastalığı olarak bilinen bir hastalık geçirdiyseniz,
- Sizde damar sertliği (aterotromboz) varsa,
- "Kararsız angina" adı verilen şiddetli göğüs ağrısı veya "miyokard enfarktüsü" (kalp krizi) geçirdiyseniz. Bu durumda doktorunuzun size asetilsalisilik asit de reçetelemiş olması gerekir (asetilsalisilik asit, ağrı kesici, ateş düşürücü ve kan pıhtılaşmasını önleyici birçok ilacın içinde bulunan bir maddedir),
- Kalp atışlarmızın düzensiz olmasına neden olan 'atriyal fibrilasyon' adı verilen bir durumunuz varsa ve yeni pıhtıların oluşmasını ve mevcut pıhtıların büyümesini engelleyen 'oral antikoagülanlar' adı verilen ilaçlan (K vitamini antagonistlerini) kullanamıyorsanız. Sizin durumunuzda, oral antikoagülanların asetilsalisilik asitten veya Clogan + asetilsalisilik asit tedavisinden daha etkili olduğu size söylenmiş olmalıdır. Doktorunuz Clogan+asetilsalisilik tedavisini, 'oral antikoagülanlar' kullanamamanız ve önemli kanama riskinizin olmaması halinde reçete edecektir.

Clogan 75 mg 28 Tablet Fiyatı

Clogan 75 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 33.36 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525095374 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Clogan 75 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Clogan 75 mg 28 Tablet ilacının etkin maddesi olan Klopidogrel, orjinal ismiyle Clopidogrel maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 113665-84-2 olup, molekül ağırlığı 321.82174 g/mol, formülü ise C16H16ClNO2S dir. Klopidogrel maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Clogan 75 mg 28 Tablet ilacının ana etkin maddesi Klopidogrel için Kimyasal Yapı Resmi:
Clogan 75 mg 28 Tablet (Klopidogrel) Kimyasal Yapısı (2 D) Clogan 75 mg 28 Tablet (Klopidogrel) Kimyasal Yapısı (3 D)

Clogan 75 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Klopidogrel

Clogan 75 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Clogan 75 mg 28 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Clogan 75 mg 28 Tablet
Clogan 75 mg 28 Tablet
© Deva İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com