Yondelis 1 mg

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Alkaloidler ve Diğer Doğal İlaçlar - Diğer Bitkisel Alkaloidler ve Doğal Ürünler - Trabektedin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Yondelis 1 mg
Firma:Johnson ve Johnson
Etkin Madde:Trabektedin
ATC Kodu:L01CX01
Barkod:8699593775123
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Yondelis 1 mg Endikasyonları

Yondelis tümör hücrelerinin çoğalmasını engellemek suretiyle kanser tedavisi için kullanılır. Yondelis tümörün oluştuğu alanda yayılan ve vücudun uzak bölgelerine sıçrayan, yumuşak doku serkomu ismi verilen tümör grubundan, düz kas veya yağ hücresi kaynaklı olan kötü huylu tümörlü hastalarda, önceden yeterli doz ve süre ile doksorubisin ve ifosfamid etken maddesi bulunan kanser ilaçları ile tedavi uygulanan hastalarda, hastalığın ilerlemesi durumunda kurtarma tedavisi olarak kullanılmaktadır.

Yondelis 1 mg Etkin Maddesi

Yondelis 1 mg ilacının etkin maddesi olan Trabektedin, orjinal ismiyle Trabectedin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 114899-77-3 olup, molekül ağırlığı 761.83722 g/mol, formülü ise C39H43N3O11S dir. Trabektedin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar damara enjekte yoluyla alınır.

Yondelis 1 mg ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Alkaloidler ve Diğer Doğal İlaçlar - Diğer Bitkisel Alkaloidler ve Doğal Ürünler - Trabektedin

Yondelis 1 mg Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Yondelis 1 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.