Xeljanz 5 mg 56 Tablet

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - Janus ile ilişkili kinaz (JAK) inhibitörleri - Tofasitinib

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Xeljanz 5 mg 56 Tablet
Firma:Pfizer İlaç
Etkin Madde:Tofasitinib
ATC Kodu:L04AF01
Barkod:8681308090003
8699532090003
Fiyatı:8.169,02 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Xeljanz 5 mg 56 Tablet Endikasyonları

Xeljanz, Tofasitinib etkin maddesi içerir. Xeljanz, önceden aldığı tedaviden yeterli fayda görmeyen orta ve ya şiddetli aktif romatoid artrit hastası olan erişkinlerde kullanılır. İlaç, aşırı iltihabı bloke ederek etki gösterir. Xeljanz kullanımı, eklemlerinizdeki ağrı, şişlik gibi belirtilerin azalmasını ve dolayısıyla günlük aktivitelerinizi daha kolay yapmanızı sağlayabilir. İlacın ayrıca hastalığın eklemlerinizdeki kıkırdak ve kemikte neden olduğu hasarı yavaşlattığı gösterilmiştir.

Xeljanz ile tedavi tek başına olabileceği gibi doktorunuz size Metotreksat etkin maddesi içeren başka bir romatoid artrit ilacı ile birlikte kullanmanızı da söyleyebilir.

Xeljanz kullanımı ile daha iyi hissetmez veya kötü hissederseniz doktorunuzu bilgilendiriniz.

Xeljanz Fiyatı

Xeljanz 5 mg 56 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.169,02 TL dir.

Xeljanz 5 mg 56 Tablet ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - İmmünsupresif Ajanlar - Janus ile ilişkili kinaz (JAK) inhibitörleri - Tofasitinib

Xeljanz 5 mg 56 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Xeljanz kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.