1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Zayıflama Aşısı Geliyor

Zayıflama Aşısı çalışmaları sonuç vermeye başladı. Kilo almamızda etkili somatostatin hormonuna karşı bu işe ile antikor üretiliyor ve hormonun işlevi yavaşlıyor.

10-07-2012 15:47 Zayıflama Aşısı Geliyor

Kilo almamızın nedeni olarak bilinen somatostatin hormonuna karşı üretilen zayıflama aşısı ile şişmanlık tarih olabilir.

Bilim insanları üretilen zayıflama aşısını ilk olarak fareler üzerinde denedi. Denemeler sonucu farelerde %10'a varan kilo kaybı tespit edildi.

İnsanlarda uygulanması için daha en az 7 yıl gibi bir süreye ihtiyaç olduğu belirtilirken, zayıflama aşısının aşırı yağlı, sağlıksız ve fast food türünde yiyecekler tüketenlerde dahi başarılı olacağı belirtiliyor.

Obezite olan kişilerde kullanılması planlanan aşının fazla kiloların verilmesinde etkili olduğu fakat sağlıksız beslenmenin doğurduğu diğer sakıncaları gidermediği tespit edildi.

Ülkemizde 18 yaşından büyük 100 kişiden 32'sinin, dünyada ise 2 milyar insanın obezite ile mücadele ettiği göz önünde bulundurulduğunda üretilecek aşının hemen herkesin hayatını değiştireceği görülebilir.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)