1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Yoğurt Sütten Faydalı mı?

Yoğurt, mayası itibariyle sütten farklı bir yapı olarak karşımızı çıkıyor. Yoğurdu, yoğurt çorbası, yoğurt salatası, yoğurt tatlısı olarak tüketmek mümkün.

30-07-2012 08:21 Yoğurt Sütten Faydalı mı?

Yoğurt yapısı itibariyle sütün mayalanması sonucu ortaya çıkar ve içinde yararlı mikroorganizmalar barındırır. Bu mikroorganizmalar insan vucüdunda zararlı bakterileri yok eder ve sindirimi kolaylaştırır. Süttü bulunan tüm özelliklerini içerisinde bulunduran yoğurt, kalsiyum bakımından da zengindir.

Her sofrada bir kase yoğurt tüketilmesini öneren uzmanlar, sadece kalsiyum ve enerji bakımından zengin olmayan yoğurdun sindirim sistemini düzenleyeci özelliğine de dikkat çekiyor. Günümüzden yaklaşık bin yıl önce Anadolu'da keşfedilen ve Türkler tarafından Avrupa'ya yayılan yoğurdun rahatlatıcı etkisi de başka özelliklerinden. Gece yatmadan yenen yoğurdun deliksiz bir uyku sağladığı unutulmamalıdır.

Uzmanlar yoğurdun suyunda bolca bulunan B vitamini nedeniyle süzmeden yenilmesini gerektiğini söylüyor. Uzmanların sütten daha besleyici olarak önerdiği yoğurt, şeker hastaları içinde önemli bir gıda takviyesi. Midedeki şekeri düzenleyen yoğurdun, geceleri yatmadan da yenilmesi tavsiye ediliyor. Yoğurdu, yoğurt çorbası, yoğurt salatası, yoğurt tatlısı olarak da tüketmek mümkün.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)