1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Yanlış Zayıflama Yöntemleri

Hemen her gün yeni bir zayıflama yönteminin çıktığı günümüzde, yanlış zayıflama yöntemleri nedeniyle insanlar hem kilo veremiyor hem de sağlıkları risk altına giriyor.

13-07-2012 18:51 Yanlış Zayıflama Yöntemleri

Hergün ortaya atılan yeni bir zayıflama yöntemi aslında yanlıştan ve bizi sağlıksız bırakmaktan öteye geçemiyor. En bilindik yanlış zayıflama yöntemlerini Beslenme Uzmanı Nilay Keçeci açıkladı.


1- Ara Öğünleri Atlamak
Bir ara öğünün atlanmasıyla zayıflamamıza fayda sağladığımızı düşünürüz ama gerçek bu değildir. Kilo vermemizi sağlayacağını düşündüğümüz ara öğün atlama ile vücudumuzun gerekli enerjiyi vücudumuzdaki yağları yakarak sağlamadığını bilmeliyiz. Bu enerji ihtiyacını su ve kas depolarından karşılarken uzun süre aç kalınacağını da planlayarak yap depolamaya başlar!

2- Zaytinyağı Zayıflatır!
Zeytinyapının zayıflattığına dair bir inanış vardır. Ancak gereğinden fazla zeytinyağı kilo almamıza bile neden olur. 1 gram zeytinyağı içerisinde 9 kalori barındırır. Zeytinyağının artısı: "uygun miktarda tüketildiğinde", iç yağı, katı yağ, tereyağ gibi besinlere oranla daha sağlıklıdır ve kilo almamamızı sağlar.

3- Karbonhidratlarla Proteinleri Bir Arada Tüketmek
Doğru bilinen yanlışlardan biri de karbonhidtratlı besinlerin proteinli besinlerle tüketilmesi ile bunların birbirini absorve edeceğidiri. Örneğin pide, dürüm gibi besinlerde besinin lavaş kısmı yoğun karbonhidrat, etli kısmı ise yoğun protein içerir. Fakat alınan proteinlerin karbonhidratları absorve etmediği de bir gerçektir.

4- Balın Sıcak Suyla Tüketilmesi
Bal üst solunum yolu enfeksiyonları için kullanabileceğimiz, kabızlığa yardımcı olan ancak su ile birlikte alındığında yağ yakma özelliği bulunmayan bir besin öğesidir. Balın kabızlığı önlemesi ve bağırsak hareketlerini hızlandırması vücutta yağ yaktığını düşündürse de; sağlıklı kilo verme ancak yeterli ve dengeli beslenmeyle mümkün olur. Balın içerisinde eser miktarda vitamin ve mineral bulunur, karbonhidrat bakımından zengindir.

5- Light Ürünlerde Sınır Yok!
Diyete başladıktan sonra light ürünleri dilediğimiz ölçüde alabileceğimizi sanırız. Ama tüm light ürünler de belli bir miktar protein içerir. Light ürünlerin tüketiminde de dikkatli olmalıyız.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (8:4:1)