1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Uyku Felci 12 Yıldır Uyutmuyor

Uyku felci hastalığına yakalanan Bursa'lı Savaş Oral 12 yıldır uyuyamıyor. Tıp dünyasının derdine derman olamadığını belirten Oral hastalığına bir çare bulunmasını istiyor.

13-07-2012 02:52 Uyku Felci 12 Yıldır Uyutmuyor

2000 yılının Nisan ayından beri hiç uyumadığını belirten, bunun yapılan ölçümlerle de doğrulandığını anlatan Savaş Oral hastalığına bir çare bulunmasını istedi.

12 yıl önce bir akşam uyumak üzere yatağa yattığında beyninde dalgalanmalar ve vücudunda kasılmalar olduğunu hisseden Oral o geceden beri uyuyamadığını söyledi.

Aşırı halsizlik ve yorgunluk nedeniyle hiçbir işte çalışamadığını belirten Oral, eşinin günlük işlerden para kazandığını, yaşam standartlarının çok altındaki gelirleriyle çocuklarının eğitimlerinin aksadığını anlattı.

Uyku Felci Sebepleri
Kendiliğinden ortaya çıkabileceği gibi çeşitli araştırmalarla bazı sebeplere de bağlanan uyku felci hastalığının oluşmasına etki edebilecek etkenler şöyle sıralanmıştır.

Az uyumak, aşırı stres, sırtüstü uyumak, şekerleme olarak tabir edilen kısa süreli vakitsiz uykular, normalden çok ya da az uyumak, uyku felcine yakalanmadan hemen önce görülen halk dili tabiriyle karabasan, ani çevre ya da yaşam tarzı değişikliği.


Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)