1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

TEB'den İlaç Firmalarına İhtarname

TEB, 2011 yılı Kasım ve Aralık ayında yapılan ilaç fiyatı ve KKİ (Kamu Kurum İskontosu) düzenlemelerinden kaynaklanan eczacı zararlarını karşılaşamayan ilaç firmalarına ihtarname gönderdi.

19-07-2012 20:24 TEB'den İlaç Firmalarına İhtarname

Türk Eczacılar Birliği, 2011 yılının Kasım ve Aralık aylarında yapılan ilaç fiyatı ve kamu kurum iskontosundan kaynaklanan zararları karşılamayan ilaç firmalarına ihtarname gönderdiğini duyurdu.

TEB yaptığı açıklamada, bu dönemde yapılan değişikliklerden etkilenen ilaçlara ait eczane stok zararlarının ilacın firması tarafından telafi edilmesiyle ilgili olarak, İlaç Fiyat Kararnamesi’nde, Sağlık Uygulama Tebliği’nde ve Beşeri İlaçların Fiyatlandırılması Hakkında Tebliğ’de düzenlemeler yapılmıştır dedi. Eczane stok zararlarını karşılamayan ilaç firmalarına ve ecza depolarına avukat aracılığıyla ihtarname gönderen TEB, zararların 10 gün içinde giderilmesini, aksi durumda üyelerinin yasal haklarını kullanmaları konusunda bilgilendireceğini ve gerekirse işlemlerin TEB tarafından yerine getirileceğini belirtti.

Öte yandan İstanbul Ecza Odası tarafından 17 Temmuz 2012 tarihiyle yapılan açıklamaya göre ilgili döneme ait eczane stok zararlarını karşılayan firmaların Novartis, Sanofi Zentiva, Sanofi Aventis, Roche, Novo-Nordisk ve Bristol-Myers olduğu belirtildi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:0)