1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Piyasada Olmayan İlaçlar E-Reçete'de

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak e-reçete uygulamasında yaşanan sorunlarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

03-07-2012 20:27 Piyasada Olmayan İlaçlar E-Reçete'de

3 gün önce hayata geçen e-reçete uygulamasında yaşanan aksaklıklar ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak böyle büyük bir uygulamanın ilk günlerinde bazı aksaklıklar yaşanması kaçınılmaz fakat en kısa sürede tüm aksaklıklar giderilecektir dedi.

Medula sisteminde bulunmasına rağmen piyasada olmayan ilaçların hekimler tarafından e-reçete ile reçetelendirilmesi, hastanın ikinci kez hekimin yanına gitmesine neden olduğunu belirten Çolak TEB ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sürekli olarak iletişim halinde olduğunu, yaşanan sorunların giderilmesi için çalışmaların yapıldığını belirtti.

Çolak'ın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:
"Elbette ki böylesi bir uygulamada ilk etapta bazı sorunların yaşanılması kaçınılmaz. E-reçete uygulamasının yanında, herhangi bir sorun karşısında, eski sistemde olduğu gibi manuel olarak yazılan reçeteler de kullanılabiliyor. Birliğimiz ve Sosyal Güvenlik Kurumu gün içerisinde sürekli olarak iletişim halinde olup, vatandaşın ilacına ulaşmasında herhangi bir engelle karşılaşmaması ve karşılaşılan sorunların giderilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Medula Provizyon Sistemi'nde zaman zaman meydana gelen kesintiler nedeniyle bazı sorunlar yaşanmaktadır. Ayrıca, Medula'ya kayıtlı olan ancak piyasada bulunmayan ilaçların hekim tarafından reçete edilmesi, hastaların hekimlerine geri dönmek zorunda kalmasına neden olmaktadır."


Hekimlerin de henüz sisteme hazır olmadığını belirten TEB Başkanı, projenin sıhhatli bir şekilde devam edebilmesi için hekimlerin de en kısa sürede sisteme alışması gerekmektedir dedi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)