1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Onlar, Kuduz Aşısı Olmadan Kuduza Dirençliler

Peru'nun Amazon bölgesindeki iki küçük kabilenin bazı üyelerinin kuduz aşısı olmadan kuduza karşı dirençli oldukları tespit edildi.

05-08-2012 16:56 Onlar, Kuduz Aşısı Olmadan Kuduza Dirençliler

Amerika'da ki bir sağlık dergisinde yayımlanan araştırma tıp dünyasını şaşırttı.

Peru'nun Amazon bölgesinde yaşayan iki küçük kabilenin fertlerinden alınan kan örneklerinde, bazı fertlerin kuduza karşı doğal bir antikor geliştirdiği tespit edildi.

Kuduzun oluşumuna neden olan virüsü etkisiz hale getiren bu antikorlar ile fertlerin hiçbir aşı olmadan kuduz riskinden korunduğu tespit edilirken, Peru'nun ilgili bölgesinde yarasa ısırmalarına bağlı ölüm sayısının yüksek olduğu da dikkate alındığında, bu durum insanın bağışıklık sisteminin nasıl geliştiği yönünde de bir kanıt oluşturuyor.

Bilim adamları, yayımlanan sağlık dergisinde 63 kişiden alınan kan örneklerinde 7 fertin kuduza karşı bağışıklığı bulunduğunu ve bunlardan sadece birinin kuduz aşısı olduğunu açıkladı.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Yeni Grip Virüsü: Fok GribiYeni Grip Virüsü: Fok Gribi Kuş gribinden sonra, şimdiki tehlike: fok gribi.
 2. Yılan Isırmasında Kan Akıtmayın!Yılan Isırmasında Kan Akıtmayın! Yılan ısırması, böcek sokması ve kene ısırması gibi olaylarda uygulanan doğru bildiğimiz yanlışlar.
 3. Kuş Gribi Geri Mi Geliyor?Kuş Gribi Geri Mi Geliyor? Meksika Tarım Bakanı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü:
 4. Kene Isırığı Muş'ta Can AldıKene Isırığı Muş'ta Can Aldı 16 yaşındaki Mücahit Çiftçi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle yaşama veda etti.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com