1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Obeziteye Karşı Günde 10 Bin Adım Kampanyası

Çağımızın hastalığı obeziteye yakalanmamak, sağlıklı bir yaşam sürmek için Sağlık Bakanlığı "Günde on bin adım" kampanyası başlattı. Bakanlık, Obeziteyle mücadele için sizi yarım saat yürümeye davet ediyor.

31-07-2012 09:49 Obeziteye Karşı Günde 10 Bin Adım Kampanyası

Bakanlığın bu kampanyasını televizyonda, radyoda, bilboardlarda görmek mümkün. Konvansiyonel ve sosyal medya gibi tüm birimleri kullanarak halka ulaşmaya çalışan Sağlık Bakanlığı'nın formülü oldukça basit.

Geçtiğimiz günlerde Muğla'da bulunan ve "Günde on bin adım" kampanyası için yöre halkı ile birlikte yürüyüşe geçen Sağlık Bakanı Recep Akdağ "Obeziteye karşı başlattığımız kampanya açık. Halkımız daha az yiyerek, daha fazla hareket ederek obeziten uzak kalabilir. Bunun formüllerini uzatmaya gerek yok" dedi.

Bakanlığın medyada sık dönen reklamında günde yarım saat yürümeki koşmak ve hareketli olmak sizi obeziteden uzak duruyor. Günde yarım hareket ederek ya da 10 bin adım atarak siz de obeziteden uzak kalabilirsiniz.

Obezite, insan vücudunda yağ hücrelerinde depolanan doğal enerji rezervlerinin ciddi risk oluşturacak düzeyde artması ve sonuçta ölüm oranlarının kaçınılmaz olarak yükselmesi ile karakterize bir hastalık olarak tanımlanıyor.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)