1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Medula Sistemine İlaçları Alanın Bilgisi Girilmeli

Türk Eczacılar Birliği, eczanelerimiz tarafından medula sistemine yapılan hatalı girişler üzerine eczacılarımızı uyardı.

09-08-2012 16:10 Medula Sistemine İlaçları Alanın Bilgisi Girilmeli

Bilindiği üzere eczanelerden ilacı alan kişinin bilgileri medula sistemine girilerek ilaç teslim işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Muhtelif olarak kimi işlemlerde ilaç almaya yetkili olmayan (örneğin 1-2 yaşındaki çocuk gibi) kişiye ait TC Kimlik numarası girilmesi üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu konuyla ilgili Türk Eczacılar Birliğine bildirimde bulunarak bu hataların önlenmesini istedi.

Konuyla ilgili protokolün ilgili maddesi şu şekildedir.

"3.2.15.2. Reçete muhteviyatı, bu protokol hükümlerine göre hastaya/ilaçları alana teslim edilecektir. Bu işlem, eczaneden ilaçları alan kişinin T.C. kimlik numarasının Medula eczane provizyon sistemine kayıt edilmesi ile tamamlanmış olacaktır. Bu şekilde yapılan işlemlerden sonra eczacı hastaya ilaçlarını teslim etmiş sayılacaktır. Teslime ilişkin herhangi bir belge aranmayacaktır."

Türk Eczacılar Birliği, kayıt bilgilerinin hatalı girişi nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için "ilacı alan" bölümüne, ilacı almaya yetkili olmayan kişiye ait TC kimlik numarası girilmemesi gerektiğini eczacılarımıza duyurdu.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)