1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Medical Park İzmir'de Organ Bağışı Rekoru

Medical Park İzmir hastanesinde, belediye başkanı, kaymakam ve hastane çalışanlarınında bulunduğu 857 kişi tarafından bağış yapılarak organ bağışında dünya rekoru kırıldı.

07-11-2012 16:10 Medical Park İzmir'de Organ Bağışı Rekoru

Medical Park İzmir hastanesi örnek bir projeye imza attı. Organ bağışına dikkat çekmek ve insanları organ bağışına teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyonda Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Kaymakamı Mehmet Emin Avcı, Medical Park İzmir çalışanları ve gönüllüler katıldı.

Daha önce 8 saat içerisinde 765 bağış ile toplu organ bağışı rekorunu elinde bulunduran ABD'de ki Yale Üniversitesini geride bırakan Medical Park İzmir, aynı anda 857 kişiden organ bağışı aldı.


Medical Park İzmir hastanesinin yönetim kurulu başkanı Dr. Zafer Beken, 2005 yılında yine İzmir'de kendisine yapılan karaciğer nakli ile hayata tutunduğunu hatırlatırken, bu tarihten sonra İzmir'e vefa borcu hissettim. Hayalinin uluslararası alanda her türlü organ bağışını kabul eden bir kurum yaratmak olduğunu belirten Beken, bugün bunun gerçekleştiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlaç TR olarak Medical Park İzmir hastanesini ve tüm bağışçıları hassasiyetleri için kutlar, vatandaşlarımızı organ bağışı konusunda daha duyarlı olmaya davet ederiz.

"Medical Park İzmir'de Organ Bağışı Rekoru" haberi için yapılan 2 yorum...

 1. Mesut
  2013-03-01 00:27:02

  Organ bekleyen bir kişi olarak bağışta bulunan tüm İzmir'lilere teşekkür ederim.

 2. Özlem Eskici
  2013-02-25 00:27:02

  örnek davranış...

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Dünya Organ Bağışı Rekoru Antalya'nınDünya Organ Bağışı Rekoru Antalya'nın Antalya'lılar bir saat içinde yapmış oldukları organ bağışları ile dünya rekoru kırdı.
 2. Kadavra Bağışı Dinen Caiz mi?Kadavra Bağışı Dinen Caiz mi? İngiltere'de öğrenci başına 1 kadavra düşerken, ülkemizde 70-80 tıp öğrencisine 1 kadavra düşüyor.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com