1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Kağıt Reçete Yerini E-Reçete'ye Bıraktı

SGK'nın 1 Temmuz 2012'de kullanıma açtığı e-reçete uygulaması ile bugünden itibaren kağıt reçeteler tamamen iptal oldu.

15-01-2013 16:22 Kağıt Reçete Yerini E-Reçete'ye Bıraktı

Sahte reçete, sahte ilaç, kağıt israfı gibi durumlara son veren ve daha hızlı bir hizmet getiren e-reçete uygulaması yurdun tamamında uygulamaya girdi.

1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren hem e-reçete hem de kağıt reçete ile ilaç alabilen hastalar artık sadece e-reçete ile eczanelerden ilaçlarını alabilecekler.

Uzmanlar, başta sahte reçete olmak üzere sahte ilaçlarında önüne geçileceğini, kağıt tasarrufu ile doğaya katkı sağlanacağını bildirirken vatandaşa da daha hızlı hizmet verileceğinin altını çiziyor. Ülkemizde yılda ortalama 350 milyon reçete yazılıyor.

Medula sisteminde yaşanacak olası aksaklıklar gerek eczacıları gerekse de hastaları tedirgin etse de bugün tam anlamıyla geçilen e-reçete sisteminde şu ana kadar herhangi bir problem olmadığı görülüyor.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Sahte Reçete Düzenleme İddiasıyla 16 GözaltıSahte Reçete Düzenleme İddiasıyla 16 Gözaltı Sahte reçete düzenlediği iddia edilen doktor ve sağlık çalışanlarından oluşan 16 kişi gözaltına alındı.
 2. Medula Sistemine İlaçları Alanın Bilgisi GirilmeliMedula Sistemine İlaçları Alanın Bilgisi Girilmeli Türk Eczacılar Birliği, Medula sistemine yapılan girişler sonrası mağduriyet yaşanmaması için uyarıda bulundu.
 3. E-Medula Sistemi Çalışmadı Antalya Sorun YaşadıE-Medula Sistemi Çalışmadı Antalya Sorun Yaşadı E-Medula sisteminde meydana gelen arızalara Antalya Eczacılar Odası tepki gösterdi.
 4. Saniyede 10 Reçete YazılıyorSaniyede 10 Reçete Yazılıyor Ülkemizde her saniye 10, her gün ise 1 milyona yakın reçete yazılıyor.
 5. Aile Hekimleri E-Reçete LideriAile Hekimleri E-Reçete Lideri Aile hekimleri E-Reçete uygulaması ile yazılan reçetelerin %76,19'una imza attı.
 6. Piyasada Olmayan İlaçlar E-Reçete'dePiyasada Olmayan İlaçlar E-Reçete'de Sistemde var olan, piyasada bulunmayan ilaçların reçetelendirilmesi hastaları zor duruma sokuyor.
 7. İlaç Takip Sistemi Çalışıyorİlaç Takip Sistemi Çalışıyor İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman'ın İlaç Takip Sistemi ile ilgili açıklaması.
 8. E-Reçete Sorunlu BaşladıE-Reçete Sorunlu Başladı Tüm Eczacı İşverenler Sendikası E-Reçete uygulamasının ikinci gününde bazı sorunlar olduğunu belirtti.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com