1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

İlaç Toplama Kampanyası Antalya'da

Antalya'da ilköğretim okulu öğrencileri "İlacınla İlacım Olur musun?" dedi ve örnek alınacak bir ilaç toplama kampanyası başlattılar.

09-01-2013 09:04 İlaç Toplama Kampanyası Antalya'da

Antalya'nın Kumluca ilçesinde evlerindeki kullanılmayan ilaçların çöpe gitmesine üzülen öğrenciler, örnek alınacak bir kampanya başlattı.

Atatürk ilköğretim Okulu öğrencileri, "İlacınla İlacım Olur musun?" ismini verdikleri kampanya ile kullanılmayan ilaçları topluyorlar. Okulun müdürü Erkan Kocababa, öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygusunu geliştirmek, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için kampanyayı düzenlediklerini belirtti. Kocababa, toplanan ilaçların iki dönem halinde Kızılay'a teslim edildiğini bildirdi. Türkiye'de ilaca ulaşmanın çok kolay olduğunu, ancak bazı ülkelerde bunun gerçekten çok zor olabildiğini belirten Kocababa,"Bazen aldığımız ilaçları hiç kullanmadan, bazen de bir miktarını kullandıktan sonra çöpe atıyoruz. Umarım bu çalışma ile tüm Kumluca ve Kumluca dışındaki insanlar ellerinde atıl durumda bulunan ilaçları bize getirir. Bizler de bunları ayrıştırarak Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz" dedi. Kocabab Kumluca ilçesinde bulunan okullar başta olmak üzere tüm resmi kurumlara duyuru yaptıklarını belirtti. Ayrıca esnafları da bilgilendirmek amacıyla ilçe genelinde birçok yere afiş astıklarını kaydetti.

İlaç toplama kampanyasına katılan öğrenciler kullanılmayan ilaçların ihtiyaç sahiplerine ve yardıma muhtaç olan kişilere ulaştırılacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söylediler. Kampanyaya destek isteyen öğrenciler topladıkları ilaçları bu ay sonunda ve Mayıs ayında Kızılay'a teslim edecekler.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. SGK 10 İlacı Bedeli Ödenecek İlaçlar Kapsamına AldıSGK 10 İlacı Bedeli Ödenecek İlaçlar Kapsamına Aldı SGK, farklı etkin maddelerden oluşan 10 ilacı bedeli ödenecek ilaçlar kapsamına aldı.
 2. Hıçkırık Nasıl Geçer?Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırığı geçirmek için kolay bir yöntem.
 3. Jurnista Kırmızı Reçete İle VerilecekJurnista Kırmızı Reçete İle Verilecek Hidromorfon HCL etkin maddeli Jurnista ilacı kırmızı reçeteye tabi oldu.
 4. Kumar Bağımlılığı ve TedavisiKumar Bağımlılığı ve Tedavisi Kolay yoldan zengin olma hayaliyle ve masumca başlanan bazı oyunlar bizi kumar bağımlılığına kadar götürebilir
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com