1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

İlaç Toplama Kampanyası Antalya'da

Antalya'da ilköğretim okulu öğrencileri "İlacınla İlacım Olur musun?" dedi ve örnek alınacak bir ilaç toplama kampanyası başlattılar.

09-01-2013 09:04 İlaç Toplama Kampanyası Antalya'da

Antalya'nın Kumluca ilçesinde evlerindeki kullanılmayan ilaçların çöpe gitmesine üzülen öğrenciler, örnek alınacak bir kampanya başlattı.

Atatürk ilköğretim Okulu öğrencileri, "İlacınla İlacım Olur musun?" ismini verdikleri kampanya ile kullanılmayan ilaçları topluyorlar. Okulun müdürü Erkan Kocababa, öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygusunu geliştirmek, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için kampanyayı düzenlediklerini belirtti. Kocababa, toplanan ilaçların iki dönem halinde Kızılay'a teslim edildiğini bildirdi. Türkiye'de ilaca ulaşmanın çok kolay olduğunu, ancak bazı ülkelerde bunun gerçekten çok zor olabildiğini belirten Kocababa,"Bazen aldığımız ilaçları hiç kullanmadan, bazen de bir miktarını kullandıktan sonra çöpe atıyoruz. Umarım bu çalışma ile tüm Kumluca ve Kumluca dışındaki insanlar ellerinde atıl durumda bulunan ilaçları bize getirir. Bizler de bunları ayrıştırarak Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz" dedi. Kocabab Kumluca ilçesinde bulunan okullar başta olmak üzere tüm resmi kurumlara duyuru yaptıklarını belirtti. Ayrıca esnafları da bilgilendirmek amacıyla ilçe genelinde birçok yere afiş astıklarını kaydetti.

İlaç toplama kampanyasına katılan öğrenciler kullanılmayan ilaçların ihtiyaç sahiplerine ve yardıma muhtaç olan kişilere ulaştırılacak olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söylediler. Kampanyaya destek isteyen öğrenciler topladıkları ilaçları bu ay sonunda ve Mayıs ayında Kızılay'a teslim edecekler.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)