1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

İlaç Takip Sistemi Çalışıyor

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman gündeme düşen İlaç Takip Sistemi'nin çalışmadığı yönündeki haberler ve sistemin işleyişi hakkında açıklama yayınladı.

03-07-2012 12:40 İlaç Takip Sistemi Çalışıyor

Doç. Dr. Hanefi Özbek, Dr. Ercan Şimşek, Dr. Hakkı Gürsöz, Ecz. Güven Artıran, ve Nurullah Zengin'in üyeliğini, Dr. Saim Kerman'ın Başkanlığını yürüttüğü Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, İlaç Takip Sistemi hakkında basında yer alan konularla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklamada;
"Sahadan aldığımız verilere göre bugün başlayan e-reçete uygulaması sonrasında bazı teknik sorunlar yaşanmaktadır. Faydalı olması için çalışılan yeni uygulamada pilot çalışmalarda beklenmeyen bazı sorunlar ortaya çıkmıştır. Bakanlığımız e-reçete uygulamasını desteklemekte başarılı olması için işbirliği halinde çalışmaktadır.

Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yönetilen ve zaman zaman kamunun bilgilendirildiği her MEDULA sorununda olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu MEDULA uygulamasında, eczane ekranlarına “İlaç Takip Sistemi (İTS) çalışmadığından hizmet verilememektedir” ibaresi düşmektedir. Eczacılarımızın yakinen bildiği üzere İTS’nin çalışır durumda olup olmadığı basit bir doğrulama ile anlaşılmaktadır. Defalarca uyarıldığı halde SGK tarafından eczane ekranlarına yansıtılan ibare kaldırılmamış ve her MEDULA sorununda ortaya çıkan ibare bugün yaşanan e-reçete uygulamasında da gündem konusu olmuştur.

İTS’nin halen sorunsuz çalıştığı ve e-reçete uygulamasında yaşanan MEDULA sorunu ile İTS’nin bağlantısının bulunmadığı hususları Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)