1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Tüberküloz Tedavisinde İki Haftada Sonuç Veren Tedavi

Ortalama 6 ay ile 2 yıl süren tüberküloz (verem) tedavisi, uzun yıllar sürebiliyor. Yeni bir ilaçla bu süre çok daha aşağılara inebiliyor.

25-07-2012 10:02 Tüberküloz Tedavisinde İki Haftada Sonuç Veren Tedavi

Mycobacterium türlerinin neden olduğu, genellikle Mycobacterium tuberculosis'in neden olduğu uzun seyirli ve granülomatöz karakterde bakteriyel ve bulaşıcı bir enfeksiyon olan verem, yeni denenen bir ilaç sayesinde ölümcül ve salgın hastalık olmaktan çıkıyor.

Yeni denen ilaçlar ile iki haftalık tedavide virüslerin yüzde 99'u yok edilebiliyor. Sonuçlar ışığında hastalık "ölümcül ve salgın" sıfatını kaybediyor. İlaç, henüz lisanslanmayan ve üç ilacın bileşiminden oluşuyor.

Bağışıklık kazanan tüberküloz bakterilerine karşı oldukça etkili
Afrika'da iki ayrı merkez toplam 85 gönüllünün katıldığı araştırmada hastalara iki ay yerine iki hafta ilaç verildi. İki haftada sonuç veren tedavi dirençli tüberküloz bakterilerine de etkili. Sonuçların yeni olmasına karşın bilim dünyası sonuçtan çok memnun.

Tedavi süresi dört aya inebilir
Tüberküloz tedavisinde iki yıla kadar çıkan sürecin dört aya inebileceğini söyleyen Tüberkülozla mücadelede araştırmaları destekleyen TB Alliance yöneticisi Dr. Mel Spigelman "İlaca karşı bağışıklık kazanan ve tedavinin etkisiz kaldığı hastaları 4 ayda ya da daha kısa bir sürede tedavi edebilecek. Öncesinde bunu tedavi edebilmek için bir iki yıllık bir ilaçla tedavi yöntemi kullanıyorduk. Bir diğer yandan, yeni bulunan bu tedavi yöntemi öncekine nazaran yüzde doksan daha ucuz. Araştırma tüm zamanların en basit, en etkili ve en ucuz tedavi yöntemi için umut veriyor" dedi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)