1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

İftarda Uzak Durulması Gerekenler

Ramazanda gün boyu aç ve susuz kalmamız iftarda yiyeceklerimizin ve içeceklerimizin önemini arttırıyor. Neler yapacaklarımıza dikkat ettiğimiz kadar neler yapmayacaklarımız da dikkat etmemiz gerek.

27-07-2012 08:02 İftarda Uzak Durulması Gerekenler

Yaz aylarına denk gelen razaman, kış dönemlerinden daha güç oluyor. Günlük 16-17 saat aç ve susuz kalmanın insan bedeninde olumsuz sonuçları olabiliyor. Bunun için iftar ve sahur arasındaki beslenme çok önemli.

Özellikle uzmanlar iftar sofralarında çok soğuk sudan kaçınılması gerektiğini vurguluyor. Boş mideye alınan soğuk sular mide kasılmalarına ve mide kramplarına yol açabiliyor.

Ayrıca gün boyu susuz kalındığına dikkat çeken uzmanlar, iftardan sahura kalan sürede 2-2,5 litre su içilmesi gerektiğini vurguluyor. Ayrıca kahvaltı eksikliğini vurgulayan beslenme uzmanları, sahurda tuzlu yiyeceklerden kaçınılması gerektiğini vurguladı. Uzmanlar sahurda tuzlu yenilen yiyeceklerin ertesi gün, gün boyu su ihtiyacını arttırdığını vurguladı.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)