1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

İEGM, İl Sağlık Müdürlüklerini Uyardı

Aktarlarda satışı yapılan ürünler konusunda İEGM, İl Sağlık Müdürlüklerine bir yazı gönderdi. Yazıda denetimlerin sıklıkla yapılması gerektiği vurgulandı.

03-08-2012 08:27 İEGM, İl Sağlık Müdürlüklerini Uyardı

İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'ndan izinli olmayan ürünlerin satışının yapıldığı dükkanlara, 5777 sayılı kanun kapsamında izin belgesi verildiği yönünde duyumlar alması üzerine bir yazı yayımladı.

Yayımlanan yazıda, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olmayan gıda takviyesi adı altında satışı yapılan ürünler için izin belgesi düzenlenmemesi, genelgeye uymayan aktarların tespit edilmesi durumunda ilgili dükkanın izin belgelerinin iptal edilmesi gerektiği belirtildi.

Ayrıca aktar ve bahartçıların vitrinlerinde genelge hükümleri ve 663 sayılı kanuna uymayan durumların tespiti halinde sorumlular hakkında işlem yapılması gerektiği vurgulanırken, geri dönüşümü olmayan sağlık sorunlarının yaşanmaması ve halkın yanıltılarak haksız gelir elde edilmemesi için ilgili dükkanlara sık sık denetim yapılması gerektiği duyuruldu.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)