1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Hepatit C Belirtisi ve Tedavi Yöntemleri

Hepatit hastalıkları karaciğer üzerinde oluşan iltihaplanmalar ile meydana gelmektedir. Belirtisinin tespiti zor olan Hepatti C'yi bulaştırma riski ise oldukça fazladır.

03-08-2012 10:14 Hepatit C Belirtisi ve Tedavi Yöntemleri

Hepatit karaciğerde meydana gelen iltihaplanmalar sonucu oluşan hastalıklara verilen genel bir isimdir. Hastalığa neden olan virüs ve bakteri türlerine göre gruplandırılır. En sık rastlanılan hepatit türlerinden biri de Hepatit C'dir. Kan yolu ile bulaştığı için taşıyıcı olduğunu bilmeyen kişiler büyük bir tehlike arz eder. Örneğin salata yaparken elini kesen bir taşıyıcı, Hepatit C hastalığını bu salatayı tüketen herkese bulaştırma riski oluşturur.

Hepatit C belirtisi çok anlaşılır belirtilerde oluşmadığı için hastalığın ilk evrede tanısı çok zor olmaktadır. Hastalarda sıklıkla görülen Hepatit C belirtileri arasında ise karaciğer bölgesinin hemen üstünde oluşan karın ağrıları, kronik halsizlik hissi, baş ağrısı, kaslarda duyulan güçsüzlük hissi, nedensiz bir şekilde hızlıca kilo verme, dönemsel mide bulantıları ve idrarın ağrılı ve çok koyu renkli yapılması yer almaktadır. Ayrıca vücut direnci az olan bazı hastalarda sarılık oluşabilir.

Hepatit C tedavisi ise hastalığın tanı konulduğu aşamaya bağlı olarak planlanmaktadır. Ayrıca Akut Hepatit C ve Kronik Hepatit C tedavileri de farklılıklar göstermektedir. Akut Hepatit C tedavisi başarı ile uygulandığı takdirde hepatit virüsü kandan tamamen temizlenebilmekte ve hasta eski sağlığına kavuşmaktadır. Hepatit C tedavisi hastanın iyileşme hızına bağlı olarak en az 6 ay sürmektedir. Tedaviyi gerçekleştiren doktorun uygun görmesi halinde Hepatit C tedavisi 1 yıla yayılabilmektedir.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)