1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Hamile Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Gebe kalmak isteyen kadınların daha kolay hamile kalması için yapılması gerekenler. Beş adımda daha kolay halime kalın. Nasıl hamile kalınır?

31-07-2012 11:35 Hamile Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Doğum kontrol yöntemlerini bıraktığınız halde gebe kalamıyorsanız, bu adımlar sizin için önemli. Kolay bir hamilelik için bu adımları uygulayın.

1- Korunmayın

Tüm doğum kontrol yöntemlerini bırakmanız gerekir. Ancak her doğum kontrol yöntemi etkisini belirli bir süre sonra kaybeder. Doğum kontrol yöntemlerinin bırakılmasının ardından üreme yeteğinin geri kazanılması 3-4 ay kadar sürebilir. Uzun süre etkili korunma iğneleri kullananların üreme yeteneği kazanması 4 aya kadar çıkabilir. Spiralin çıkarılması ve doğum kontrol haplarının bırakılmasının ardından 1 ay kadar sonra üreme yeteneği kazanılabilir.

2- Düzenli cinsel yaşam

Haftada 2-3 kez ilişkiye girin. Bu çiftlerin yüzde 70'i ilk altı ay içerisinde gebe kalır. herhangibir üreme doğurganlık problemi yaşamayan çiftlerin her adet döneminde gebelik oranı yüzde 25 kadardır.

3- Kayganlaştırıcı kullanmayın

Kullanacağınız kayganlaştırıcılar spermlere zarar vererek gebelik ihtimalini düşürür. Bunun için kayganlaştırıcı kullanmayın.

4- Kadın ilişki sonra sırt üstü yatmalıdır

İlişki sonrası oturan veya ayakta duran kadınlarda spermler yerçekimi yüzünden rahim ağzından geçmekte zorlanır. O yüzden kadının bir süre sırt üstü yatması hamilelik oranını artırır.

5- Yüksek ısıdan uzak durun

Çiftlerin sauna, dıcak banyo gibi yüksek ısı alınacak yerlerden uzak durması gerekir. Gebe kalmak için en uygun dönem 28 günde bir adet gören kadında kanamanın başlangıcından itibaren 12-15. günlerdir. Çünkü bu dönemlerde sağlıklı bir kadının yumurtlaması olacaktır. Çiftlerin %15'inde 1 yılın sonunda gebelik olmaz. Bu çiftlerin infertilite araştırılması açısından hekime müracaatı gerekir.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)