1. Ana Sayfa
  2. İlaç Bul
  3. İlaç Fiyatları
  4. ATC Kodu
  5. Sağlık Haberleri
  6. Etkin Madde
  7. İlaç Firmaları
  8. Tıp Terimleri
  9. Active Ingredients

Gelecekte Körlük Tedavisi Hayal Değil

ABD'de yapılan bir araştırma da iğne ile, kör olan fare tedavi edildi. Yapılan araştırmalar gelecekte körlük tedavisinin hayal olmadığını gösteriyor.

07-08-2012 14:20 Gelecekte Körlük Tedavisi Hayal Değil

Körlük ile ilgili tedavi metodları üzerinde çalışan uzmanlar, denedikleri yeni bir yöntem ile umut saçtı.

AAQ isimli bir kimyasalın körlüğü ortadan kaldırabildiğini fareler üzerinde tespit eden uzmanlar, deneylerini sürdürüyor.

Genetik olarak körleştirilen farelere AAQ kimyasalı enjekte edildiğinde, farelerdeki körlüğe neden olan hücreler ışığa hassas hale geldi ve görmeye başladılar. Bu deneyden çıkarılan sonuca göre, retinayı etkileyerek kalıcı körlüğe neden olan "Retinitis Pigmentosa" hastalığı için "umut ışığı" oldu.

Yorum Ekleyebilirsiniz

  1. Göz Damlası ve Astım Spreyi Orucu BozmazGöz Damlası ve Astım Spreyi Orucu Bozmaz DİB'dan yapılan açıklama da gösteriyor ki göz damlaları ve astım spreyleri orucu bozmuyor.
  2. Çağın Yeni Göz HastalığıÇağın Yeni Göz Hastalığı Bilgisayar İlintili Görsel Sendrom hastalığını ve korunma yollarını Op. Dr. Burcu Usta Uslu anlattı.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com