1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Erkeklere Doğum Kontrol Hapı Geliyor

Erkek doğum kontrol yöntemleri arasına doğum kontrol hapı ekleniyor. Bulunan gen sayesinde üretilecek ilaçla, kalıcı hasar vermeden sperm üremesi geciktirilecek.

30-07-2012 14:10 Erkeklere Doğum Kontrol Hapı Geliyor

İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi'nde Centre for Reproductive Health Bölümü'nde yapılan araştırmalarda sağlıklı sperm üretmek için gerekli gen bulundu. Bulunan bu genin erkeklerde doğum kontrol için de kullanabileceği öğrenildi. Eğer bu gen aracığılı ile erkekler için doğum kontrol hapı üretilirse prezervatif tarih olacak.

Kobaylar üzerinde çalışma yapılırken "Plos Genetics" adlı önemli bir geni bulan araştırmacılar, genin sperm üretilmesinin son aşamasında etkili olduğunun altını çizdi. Araştırmada çalışan uzmanlar bu genin doğum kontrol için kullanabileceğini bildirdi.

Erkeklerde doğum kontrol yöntemleri kısıtlı. Büyük oranla prezervatif ya da vazektomi (kısırlaştırma) ile yapılan erkek doğum kontrol yönetemleri tarihe karışabilir.

Ayrıca araştırmada kısırlık probleminin de üstünde duran uzmanlar, kısırlığa neden olan bir gen keşfettiler. Genin proteine benzer yapıda olduğunu söyleyen araştırmacılar, protein olmadan spermin gelişmesini tamamlayamadığını keşfettiler.

Uzmanlar erkeklere kalıcı hasar vermeden doğum kontrol yöntemini arıyorlar. Araştırmacılardan Dr. Lee Smith "Bu gen hedef alınarak hormonal olmayan bir doğum kontrol hapı üretilebilme imkanı söz konusu" dedi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)