1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

E-Medula Sistemi Çalışmadı Antalya Sorun Yaşadı

Medulada yaşanan arıza nedeniyle sisteme giriş yapılamadı. İki gün ilaç veremeyen eczaneler nedeniyle hastalar büyük sıkıntı yaşadı.

29-07-2012 11:09 E-Medula Sistemi Çalışmadı Antalya Sorun Yaşadı

Geçtiğimiz iki gün boyunca Antalya'da meydana gelen e-medula sistemi arızası nedeniyle, eczacılar sisteme giriş yapamadı. Antalya Eczacılar Odası Başkanı Kerem Zabun, "Sistemde meydana arızalar nedeniyle hastalar ya uzun süre beklemek zorunda kaldı ya da ilaç alamadan eczaneleri terk etti" dedi. Sistemin genel olarak sorun yaşadığını ve gerek eczacılar, gerekse hastalar için işlemeyen bir sistem olduğunu belirten Zabun "Bu uygulama eczacılar ve hastaları karşı karşıya getirmektedir. Sistemin ilk uygulandığı 2010 yılından bu yana arızalar mevcuttur. Eskiden meydana gelen kısa aralıklı kesintiler yerini uzun süreli kesintilere bırakmıştır. Bu durum acil hastalar için tehlike teşkil etmektedir" dedi. Zabun yeni bir sistemin oluşmasını gerektiğini vurguladı ve SGK yetkililerini çözüme davet etti.

Medula Nedir?
"Med"ikal ve "Ula"k sözcüklerinin birleşiminden oluşan Medula kelimesi, GSS (Genel Sağlık Sigortası) ile hastaneler arasında fatura bilgisini elektronik ortamda topla­mak, geri ödemesini gerçekleştirmek için oluşturulmuş bir organizasyon sisteminin adıdır.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)