1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Doğum Kontrol Yöntemleri Eşe, Dosta Soruluyor

Türkiye'de doğum kontrol yöntemleri arasından yapılacak tercih, partnere ya da arkadaşa danışılırak seçiliyor.

08-07-2012 23:49 Doğum Kontrol Yöntemleri Eşe, Dosta Soruluyor

Dünyada 100'den fazla sayıda ülkede araştırma hizmeti veren ve Avrupa'da ki en büyük 5. pazar araştırma kuruluşu olan GFK'nın Türkiye biriminin yapmış olduğu araştırma bilinen fakat yanlış olan bir gerçeği gözler önüne serdi.

Bayer İlaç'ın desteği ile Kadın Sağlığı araştırması yapan GFK Türkiye, kadınların doğum kontrol yöntemleri arasından yapacağı tercihi partnerine ya da bir arkadaşına danışarak seçtiğini ya da seçiminde büyük etkisi olduğunu gösteriyor.

Yaşları 15 ile 49 arasında değişen 1425 kadın üzerinden yapılan araştırmada, doğum kontrol yönetiminin seçilmesinde partnerine ya da bir arkadaşına danışan kadın sayısı 1012. Diğer bir ifadeyle 100 kadından 71'inin seçeceği doğum kontrol yönteminde partner ya da arkadaş etkili oluyor.

Doğum kontrolü kullanma oranının yüzde 14 civarında olduğunu belirten Bayer İlaç'tan Dr. Oğuz Mülazımoğlu ise son dönemlerde kadınların bu yönde bilinçlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını da söyledi.

GFK Türkiye'nin araştırmasında ortaya çıkan bir başka sonuç ise; doğum kontrol yönteminin seçiminde, gelir düzeyinin yüksek olan kişilerde jinekoloğa başvurunun, düşük olanlarda ise arkadaşa sormanın arttığını gösteriyor.


Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)