1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Depresyondaysanız Tiroit Hastası Olabilirsiniz

Depresyon şikayetiyle doktora başvuran bir çok hastada depresifliğin altın tiroit çıkıyor. Psikiyatri uzmanlarına başvuran bu hastalar aslında tiroit hastası olduğunu bilmiyor.

08-08-2012 08:05 Depresyondaysanız Tiroit Hastası Olabilirsiniz

Depresif şikayetlerle psikiyatri bölümüne giden hastalar aslında durumdan habersizdir. Depresyon şikayetini bildiren hastalara test yapılır. Yapılan ilk test ise tiroit hormonu testidir.

Bu yüzden birçok depresyon şikayetiyle psikiyatri servisini ziyaret eden hastalar endokrinologlara yönlendirilir. Psikiyatri hekim bu durumla çok karşılaşır. Bu yüzden depresyon hastası iseniz mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Zira tiroit hastası olabilirsiniz.

Tiroit hastalığı nedir?

Tiroit boynun önünde yer alan 20 gram ağırlığın küçük bir dokudur. Temel nedeni iyot eksikliğini olan bu hastalık kansere kadar ilerleyebiliyor. İyot bakımından fakir olan topraklarda yaşadığımızı vurgulayan uzmanlar iyot tüketime dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Ailesinde tiroit hastalığı görülen her bireyin ise kontrol edilmesi gerektiği söyleniyor.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Antidepresan Kullanımı Hızla ArtıyorAntidepresan Kullanımı Hızla Artıyor Türkiye'de antidepresan kullanımı hızla artıyor. Uzmanlar depresyonun iş gücü kaybına etkilerini de açıkladı.
 2. Obsesif Kompulsif Hayatınızı Cehenneme ÇevirmesinObsesif Kompulsif Hayatınızı Cehenneme Çevirmesin Obsesif kompülsiften kurtulun...
 3. Karabasan Sandığımız ŞeyKarabasan Sandığımız Şey Karabasan hakkında bilmediklerimiz.
 4. Depresyon Tedavisi İçin Karanlıkta UykuDepresyon Tedavisi İçin Karanlıkta Uyku Uzmanlar, depresyon tedavisi için karanlıkta uyumanın olumlu sonuçları olduğunu açıkladı.
 5. Uyku Felci 12 Yıldır UyutmuyorUyku Felci 12 Yıldır Uyutmuyor Uyku felci hastalığına yakalanan Bursa'lı Savaş Oral 12 yıldır hiç uyuyamıyor.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com