1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Depresyondaysanız Tiroit Hastası Olabilirsiniz

Depresyon şikayetiyle doktora başvuran bir çok hastada depresifliğin altın tiroit çıkıyor. Psikiyatri uzmanlarına başvuran bu hastalar aslında tiroit hastası olduğunu bilmiyor.

08-08-2012 08:05 Depresyondaysanız Tiroit Hastası Olabilirsiniz

Depresif şikayetlerle psikiyatri bölümüne giden hastalar aslında durumdan habersizdir. Depresyon şikayetini bildiren hastalara test yapılır. Yapılan ilk test ise tiroit hormonu testidir.

Bu yüzden birçok depresyon şikayetiyle psikiyatri servisini ziyaret eden hastalar endokrinologlara yönlendirilir. Psikiyatri hekim bu durumla çok karşılaşır. Bu yüzden depresyon hastası iseniz mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Zira tiroit hastası olabilirsiniz.

Tiroit hastalığı nedir?

Tiroit boynun önünde yer alan 20 gram ağırlığın küçük bir dokudur. Temel nedeni iyot eksikliğini olan bu hastalık kansere kadar ilerleyebiliyor. İyot bakımından fakir olan topraklarda yaşadığımızı vurgulayan uzmanlar iyot tüketime dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Ailesinde tiroit hastalığı görülen her bireyin ise kontrol edilmesi gerektiği söyleniyor.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)