1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Depresyon Tedavisi İçin Karanlıkta Uyku

Gece karanlıkta uyumak depresyonu hafifletiyor. Depresyon için uygulanabilecek karanlık tedavisi yaşama sevincini artırıyor.

28-07-2012 14:11 Depresyon Tedavisi İçin Karanlıkta Uyku

Ohio State Üniversitesi bilim adamları yaptıkları araştırma sonucu aydınlık ve loş ışıkta uyuyan depresyon hastalarının tedavisinin uzadığını tespit ettiler. Loş ışıkta bile uyunmaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar gece karanlıkta uyunması gerektiğini vurguluyor.

Gece karanlıkta uyumanın yaşama sevincini artırdığına dikkat çeken uzmanlar deneyi hamsterlar üzerinde yaptı. Dört hafta boyunca televizyon ışığında uyutulan hamsterların şekerli suya daha az ilgi duyduğunu belirttiler. Bu uygulama depresyon belirtisi olarak kabul ediliyor.

Gece loş ışıkta uyumayan ve zifiri karanlıkta uykuları geçirmeye başlayan hamsterların şekerli suya ilgi gösterdiği meydana çıktı. Bu sebeple karanlıkta uyumanın depresyonu engellediği ortaya çıktı.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)