1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Balıkesirlilere Evde Ağız Sağlığı

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi örnek alınması gereken bir uygulamaya imza attı. Merkez görevlileri yaşlı hastaların evine kadar gidip ağız ve diş sağlığı için tedavi uyguluyor.

06-08-2012 16:41 Balıkesirlilere Evde Ağız Sağlığı

2012 yılı Mayıs ayında devreye giren yeni hizmet binasında 40'ın üzerinde hekim ve 3000 metrekarelik kapalı alanıyla Balıkesir halkının ağız ve diş sağlığını koruyan ve tedavi eden kurum başlattığı yeni bir uygulama ile yaşlıların gönlünü ve hayır duasını alıyor.

Çok yaşlı oldukları ya da yatağa bağımlı bir hastalıkları olduğu için evden hastaneye gitmesi imkansız ya da zor olan hastalara evde hizmet vermeye başlayan kurum, hastaların evini küçük bir polikliniğe çevirerek onlara hizmet veriyor.

Protez, diş bakımı, dolgu, diş çekimi, çürük tedavisi, amalgam, estetik diş dolgusu gibi birçok hizmeti vatandaşın evinde gerçekleştirebilen kurum yetkilileri aldıkları tepkilerin inanılmaz mutluluk verici olduğunun altını çiziyor.

Bugüne kadar 81 farklı yaşlı ya da yatağa bağımlı hastanın ağız ve diş sağlığı için kapı çaldıklarını belirten Başhekim Zekai Kafaoğlu, hastalara yardım için onların evine gitme sayımız ise bu rakamdan çok daha fazla. Zira bir protez tedavisi için aynı hastanın evine 4-5 kez gidiyoruz dedi.

Diş hekimi, teknisyen, hemşire ve şoförden oluşan 4 kişililk sağlık ekibiyle Balıkesirlilerin ayağına hizmet götüren kurum yetkilileri ve çalışanları hastalarımızdan ve hasta yakınlarından aldığımız olumlu tepkiler motivemizi arttırıyor. Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın büyük bir sorununa çare olmanın verdiği mutluluk ise cabası diyorlar.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Bornova Nöbetçi EczanelerBornova Nöbetçi Eczaneler İzmir Bornova’da 7 bölgeye ait nöbetçi eczaneler listesi
 2. Bahçelievler Nöbetçi EczanelerBahçelievler Nöbetçi Eczaneler İstanbul Bahçelievler 2013 yılı Ocak ayı nöbetçi eczaneler
 3. Ankara'daki Özel Hastanelerin Tavan İlave ÜcretleriAnkara'daki Özel Hastanelerin Tavan İlave Ücretleri Ankara'da bulunan özel hastanelerin alabileceği tavan ilave ücretler.
 4. İzmir'deki Özel Hastanelerin İlave Ücretleriİzmir'deki Özel Hastanelerin İlave Ücretleri İzmir'deki özel hastanelerin uygulayabileceği tavan ilave ücret oranları.
 5. İstanbul'daki Özel Hastanelerin Tavan İlave Ücret Oranlarıİstanbul'daki Özel Hastanelerin Tavan İlave Ücret Oranları İstanbul'da bulunan özel hastanelerin tavan ilave ücret oranları SGK tarafından güncellendi.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com