1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Balıkesirlilere Evde Ağız Sağlığı

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi örnek alınması gereken bir uygulamaya imza attı. Merkez görevlileri yaşlı hastaların evine kadar gidip ağız ve diş sağlığı için tedavi uyguluyor.

06-08-2012 16:41 Balıkesirlilere Evde Ağız Sağlığı

2012 yılı Mayıs ayında devreye giren yeni hizmet binasında 40'ın üzerinde hekim ve 3000 metrekarelik kapalı alanıyla Balıkesir halkının ağız ve diş sağlığını koruyan ve tedavi eden kurum başlattığı yeni bir uygulama ile yaşlıların gönlünü ve hayır duasını alıyor.

Çok yaşlı oldukları ya da yatağa bağımlı bir hastalıkları olduğu için evden hastaneye gitmesi imkansız ya da zor olan hastalara evde hizmet vermeye başlayan kurum, hastaların evini küçük bir polikliniğe çevirerek onlara hizmet veriyor.

Protez, diş bakımı, dolgu, diş çekimi, çürük tedavisi, amalgam, estetik diş dolgusu gibi birçok hizmeti vatandaşın evinde gerçekleştirebilen kurum yetkilileri aldıkları tepkilerin inanılmaz mutluluk verici olduğunun altını çiziyor.

Bugüne kadar 81 farklı yaşlı ya da yatağa bağımlı hastanın ağız ve diş sağlığı için kapı çaldıklarını belirten Başhekim Zekai Kafaoğlu, hastalara yardım için onların evine gitme sayımız ise bu rakamdan çok daha fazla. Zira bir protez tedavisi için aynı hastanın evine 4-5 kez gidiyoruz dedi.

Diş hekimi, teknisyen, hemşire ve şoförden oluşan 4 kişililk sağlık ekibiyle Balıkesirlilerin ayağına hizmet götüren kurum yetkilileri ve çalışanları hastalarımızdan ve hasta yakınlarından aldığımız olumlu tepkiler motivemizi arttırıyor. Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın büyük bir sorununa çare olmanın verdiği mutluluk ise cabası diyorlar.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)