1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Bakanlık Damacana Firmalarının Peşini Bırakmıyor

Bakanlık tehlikeli damacana firmalarını deşifre etmeye deva edeceklerini açıkladı. Bu kez, araştırma 81 ilde, Türkiye çapında olacak.

01-08-2012 10:05 Bakanlık Damacana Firmalarının Peşini Bırakmıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ açılış için gittiği Gazi Üniversitesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Damacana tehlikesinin peşini bırakmadıklarını söyleyen Bakan Akdağ, "Çalışmalarımız sürüyor. Tüm Türkiye'de dolum tesislerini araştırıyoruz. Cuma gününe kadar netleşecek. Sağlıksız üretim yapan firmaların tamamını bakanlığın internet sitesinden duyuracağız" dedi.

Deşifre Edilen Damacana Suyu Firma Sayısı 20'ye Çıktı

Özellikle yaz gününde su tüketiminin ön plana çıktığını vurgulayan Bakan, "Sadece dolum tesisini mühürlemekle iş bitmiyor. Satış noktaları da çok önemli. Dolum tesisinde problem olmayan bir markanın 25 satış noktasını inceledik. 24'ü temiz çıkmasına rağmen, biri sağlıksız çıktı. Zaten dolum tesisinde de problem yok ama satış noktasının birinde problem var. İlgili satış noktasıyla meselenin irtibatını gösterir" dedi.

81 ilde yapılan büyük çaplı araştırmanın sonuçlarının cuma günü açıklanacağını bildiren Recep Akdağ, "İstanbul'da yapılan araştırma sonucu 5 firmayı belirledik, isimlerini duyurduk. Aynı işlemi Türkiye genelinde de yapacağız. Satış noktalarını adreslerine, markalarına kadar bildereceğiz" dedi.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)