1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Bağırsak Enfeksiyonundan Kurtulmanın Yolları

Yaz günleri oluşan sıcaklar ile beraber yiyecek ve içeceklerin korunma güçleşiyor. Sıcak hava ile temas eden besinler daha çabuk bozuluyor ve bağırsak enfeksiyonu ile ishale yol açıyor.

06-08-2012 15:12 Bağırsak Enfeksiyonundan Kurtulmanın Yolları

Temizliği ve hijyeninden emin olunmayan içecek ve yiyeceklerden uzak durmak, bağısak enfeksiyonundan korunmanın en önemli yolu. Bağırsak enfeksiyonu yaşlıalr ve çocuklarda daha fazla görünüyor, bu gruba da dikkat etmek gerekiyor.

Ortalama olarak çocuklar yılda 6 ila 10 kez yetişkinler ise 1-2 kez ishal oluyor. Yaz aylarında ishal olma oranı fazlalaşıyor. Çünkü sıcak olan havada yiyecek ve içeceklerde bakteriler daha hızlı ürüyor ve ağız yoluyla vücudumuza giriyor.

İshalden korunmak için neler yapılmalıdır?

1- Açıkta kalan sulardan içmeyin.

2- Çiğ tükettiğiniz sebze ve meyveleri yemeden önce bol ile yıkayın.

3- Bozulma ihtimali olan yiyecekleri buzdolabında saklayınız.

4- Yemek yemeden ve yedkiten sonra elleriniz mutlaka bol su ve sabuna yıkayın.

5- Buzdolabı dışında bulunan süt ve süt ürünü tüketmeyin.

6- İshale yakalandığınız tekdirde su kaybı yaşayacağınızdan bol nol su tüketin ve doktora başvurun.

7- Kullandığınız tuvaleti hijyenik tutun.

8- Tüm kullandığınız besinlerin son kullanma tarihlerini kontrol edin.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. SGK 10 İlacı Bedeli Ödenecek İlaçlar Kapsamına AldıSGK 10 İlacı Bedeli Ödenecek İlaçlar Kapsamına Aldı SGK, farklı etkin maddelerden oluşan 10 ilacı bedeli ödenecek ilaçlar kapsamına aldı.
 2. Hıçkırık Nasıl Geçer?Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırığı geçirmek için kolay bir yöntem.
 3. Jurnista Kırmızı Reçete İle VerilecekJurnista Kırmızı Reçete İle Verilecek Hidromorfon HCL etkin maddeli Jurnista ilacı kırmızı reçeteye tabi oldu.
 4. Kumar Bağımlılığı ve TedavisiKumar Bağımlılığı ve Tedavisi Kolay yoldan zengin olma hayaliyle ve masumca başlanan bazı oyunlar bizi kumar bağımlılığına kadar götürebilir
İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com