1. Ana Sayfa
  2. İlaç Bul
  3. İlaç Fiyatları
  4. ATC Kodu
  5. Sağlık Haberleri
  6. Etkin Madde
  7. İlaç Firmaları
  8. Tıp Terimleri
  9. Active Ingredients

Alzheimer Olmamak İçin Neler Yapmalıyız?

İleri yaşlarda sıkça görülen alzheimer hastalığından korunmak için neler yapmamız gerekiyor?

26-07-2012 14:38 Alzheimer Olmamak İçin Neler Yapmalıyız?

İleri yaşlarda sıkça görülen ve tedavisi güç olan alzheimer için yapılacak en iyi tedavi önceden önlemek olacaktır. Genç yaşlarda hastalık riskinin farkına vararak gerekli önlemlerin alınması gerekir. Peki nedir bu önlemler?

- Dil yeteniğizi geliştirin. Özellikle hayatınızın ilk dönemlerinde dil yeteniğinizi geliştirdiyseniz alzheimer olma ihtimaliniz düşük.

- Serum folat seviyenizi yükseltin. Folik asitten zengin (B 9 vitamini içeren) yiyeceklerle beslenin.

- Akdeniz diyeti ile beslenin. Bol meyve ve sebze tüketin.

- Haftalık 150 dakikayı bulan tempolu yürüyüşler yapın. Ne kadar egzersiz yaparsanız, alzheimerdan uzak durmanız o kadar kolay olur.

- Zihinsel aktivitelerinizi ön planda tutan sosyal ortamlarda bulunun.

- İnsan beyni için önemli bir besin kaynağı olan balığı haftada en az iki gün tüketin.

- Stresten mümkün olduğunca uzak durun.

- Yüksek tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol, sigara, şişmanlık gibi hayatınızı olumsuz etkileyecek sağlık problemleri yaşamamak için gerekli önlemleri alın.

Yorum Ekleyebilirsiniz

  1. Alzheimer EvreleriAlzheimer Evreleri Alzheimer hastalığının evreleri ve bunların belirlenmesi ile ilgili bazı kriterler.
  2. El Titremesi Nasıl Tedavi EdilirEl Titremesi Nasıl Tedavi Edilir El titremesi ya da tremor hastalığı yaşam kalitemizi çok yönlü etkileyebilmektedir. Peki nasıl tedavi edilir?
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com