1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Ağız Sağlığı Genel Sağlımızı Etkiliyor

Uzmanlar bakteri plağına bağlı diş eti haslatıklarının kalp rahatsızlığı gibi birçok hastalığa neden olduğunu, ağız sağlığının genel sağlığı da etkilediği görüşünde.

28-07-2012 12:07 Ağız Sağlığı Genel Sağlımızı Etkiliyor

Uzmanlar ağız sağlığının tahmin edildiğinden daha çok etkili olduğunu vurguluyor. Ağız sağlığında yapılan basit yanlışlar genel sağlık problemlerini derinden etkileyebiliyor.

Örneğin bakteri plağının diş eti hastalıklarından genel sağlık problemlerine kadar etkili olduğunu vurgulayan uzmanlar diş eti hastalığından korunmanın tüm sağlığımız için önemli bir adım olduğunu vurguluyor.

Sadece diş fırçalama ağız bakımını tamamlamaz
Uzmanlar genel olarak yapılan diş fırçalama ve diş ipi ile temizleme işlemlerini başlı başlına yeterli olmadığına vurgu yapıyor. Diş fırçalamanın günde en az iki defa ve 120 saniye sürmesi gerektiğini belirten ağız sağlığı uzmanları, ancak bu süre yetişkinlerde ortalama 46 saniye sürüyor, ayrıca diş ipi kullananların oranının da %10'un altında olduğunu belirtiyor.

Diş ipi kullanmak ve fırçalamak bakteri plağının en fazla yüzde 75'ini yok edebilir. O yüzden sıvı temizlik ürünlerin kullanılmasında fayda var.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)