1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Adım Ölçer Nasıl Çalışır?

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde ücretsiz olarak adım sayar olarak ta bilinen adım ölçer datıtacak. Peki bu adım sayar veya adım ölçer nasıl çalışır?

05-07-2012 14:48 Adım Ölçer Nasıl Çalışır?

Obezite ile mücadele programı başlatan Sağlık Bakanlığı, önümüzdeki günlerde aile hekimleri aracılığıyla ücretsiz adım ölçer dağıtacak.

Günde 10.000 adım atmanın insan sağlığı ve obezite ile mücadeledeki önemini vurgulayan Bakan Akdağ, halkı spora ve yürümeye teşvik etmek amacıyla bu uygulamayı hayata sokacaklarını belirtti.

2 milyon adet adım ölçer cihazının alımıyla ilgili alınan kararın resmi gazetede yayınlandığını hatırlatan Bakan Akdağ, bu cihazlar sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak dedi.

Adım Ölçer Nasıl Çalışır, Nasıl Kullanılır?
Adım ölçerin çalıştırılması için cihazın kalça kemiği hizasındaki bir bölgeye sabitlenmesi ve cihazın açılması yeterlidir.

Adım ölçerin çalışması için cihazı kemerinize takabilir ya da bel çantanıza koyabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra adım ölçer paketinizden çıkan klips ile cihazı kıyafetinize takabilirsiniz.

Adım ölçerin doğru çalışıp çalışmadığının kontrolü için cihazı açtıktan sonra 10-20 adım arası yürümeniz ve cihazdaki göstergenin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)