1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Abur Cuburdan Kurtulmak Artık Zor Değil

Beyin egzersizi sayesinde abur cuburdan kurtulmak kolaylaşıyor. Yüksek kalorili ve sağlıksız yiyecekler karşısında artık savunmasız değilsiniz.

26-07-2012 10:51 Abur Cuburdan Kurtulmak Artık Zor Değil

İngiltere'de yürütülen ve dört üniversitenin içinde bulunduğu bir araştırmada beyin egzersizi ile abur cubur alışkanlığına son verilmesi hedefleniyor. Bu araştırmada beyin egzersizi kullanarak, bu sağlıksız ve yüksek kalorili yiyecekler karşısında kişinin kendini kontrol etmesi hedefleniyor.

Çalışmaya beyindeki "ödüllendirme merkezi"nden başlayan araştırmacılar, abur cubur tüketme isteğinin "açlık hissi" ile alakasız olduğunu tespit etti. Ödüllendirme merkezi adlı bölgenin, bilgisayar oyununa benzer bir egzersiz ile daha az tepki vermesini sağlamak araştırmacıların ana hedeflerinden.

Kimsenin kendi isteği doğrultusunda obez olmadığını belirten araştırmacılar, bu duygunun sonra öğrenilen ve özendirilen bir olgu olduğunu belirtti. Abur cubur yeme isteğinin reklamlarda veya benzer ortamlarda arzulandığına dikkat çeken uzmanlar bu isteği törpülemek konusunda istekli. Bu yöntemin işe yaracağında da iddialı.

Ne İlacı?
 1. Acnelyse Sivilce Kremi
 2. Acnegen Sivilce İlacı
 3. Apranax Fort Ağrı Kesici
 4. Aspirin Ağrı Kesici
 5. Benexol B12 Vitamini
 6. Champix Sigara Bırakma
 7. Cipralex Antidepresan
 8. Euthyrox Tiroid Bezi
 9. Fucidin Pomad
 10. Majezik Ağrı Kesici
 11. Metpamid Sindirim
 12. Nicotinell Sigara Bırakma
 13. Nimes Ağrı Kesici
 14. Tetradox Antienfektif
 15. Vicks VapoRub Solunum
 16. Wellbutrin Antidepresan
 17. Yazz Doğum Kontrol Hapı
 18. Zyprexa Antipsikotik
 19. Büyük, Küçük Tansiyon
 20. Kalp Atışı Kaç Olmalı?
 21. Kolanın Zararları
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (5:3:1)