Validol Damla 20 ml

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Validol Damla 20 ml
Firma:Hakay İlaç
Etkin Madde:Hidroksizin HCL
ATC Kodu:N05BB01
Kamu Kodu:A12587
Barkod:8699705590033
Fiyatı:133,48 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Validol Damla 20 ml Endikasyonları

Validol Damla ilacı Hidroksizin HCL etken maddesine sahip olup Psikoleptik ilaçlar gurubunda yer alır. Validol erişkin hastalarda ankisyete bozuklukları ve kaşıntının semptomatik tedavisi amacıyla ve de yapılacak cerrahi bir operasyon öncesi premedikasyonda kullanılır.

Validol Damla 20 ml Yan Etkileri

Validol Damla'nın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler görülebilir.

Aşırı duyarlılık, anafilaktik şok, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik, titreme, istem dışı kas kasılması, istemli olarak hareket etmede güçlük, oryantasyon bozukluğu, halüsinasyon, idrar boşaltılamaması nedeniyle mesanede aşırı idrar birikmesi, bronşların geçici olarak daralması, el, ayak, bilek yüz veya dudakların şişmesi veya özellikle ağız ya da boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak derecede şişmesi.

Oldukça seyrek görülen bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bu yanetkilerden biri ile karşılaşırsanız derhal doktorunuzla temas kurmalı veya acil tıbbi müdahale alabileceğiniz sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Diğer hafif yan etkileri
Ateş, ağız kuruluğu, aşırı huzursuzluk hali, baş ağrısı, bulantı, cildin üst tabakasında yangı, bulanık görme, kan basıncı düşüklüğü, kırıklık, kaşıntı, kızarık döküntü, küçük benekli kabartılı döküntü, kurdeşen, kabızlık, kusma, gözde uyum bozukluğu, halsizlik, sedasyon, sersemlik hissi, sabit ilaç erüpsiyonu, taşikardi, uyuklama hali, uykusuzluk, zihin karışıklığı, terleme artışı.

Validol Damla'yı kullanım süresince karşılaştığınız bu ve diğer yan etkileri doktorunuzla paylaşınız.

Validol Damla Fiyatı

Validol Damla 20 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 06.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 133,48 TL dir.

Validol Damla 20 ml ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

Validol Damla 20 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Validol Damla kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.