Atarax 25 mg 30 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Atarax 25 mg 30 Tablet
Firma:UCB Pharma İlaç
Etkin Madde:Hidroksizin HCL
ATC Kodu:N05BB01
Kamu Kodu:A00965
Barkod:8699624090058
Fiyatı:66,31 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Atarax 25 mg 30 Tablet Endikasyonları

Atarax; yetişkin hastalarda anksiyete bozukluklarının tedavisi amacıyla, kaşıntı belirtisinin tedavisi için ve cerrahi girişimler için ameliyat öncesi ön tedavide kullanılmaktadır.

Atarax 25 mg 30 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Atarax kullanımı ile de ilacın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler görülebilir.

Aşırı duyarlılık, anafilaktik şok, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik, titreme, istem dışı kas kasılması, istemli olarak hareket etmede güçlük, oryantasyon bozukluğu, halüsinasyon, idrar boşaltılamaması nedeniyle mesanede aşırı idrar birikmesi, bronşların geçici olarak daralması, el, ayak, bilek yüz veya dudakların şişmesi veya özellikle ağız ya da boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak derecede şişmesi.

Oldukça seyrek görülen bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bu yanetkilerden biri ile karşılaşırsanız derhal doktorunuzla temas kurmalı veya acil tıbbi müdahale alabileceğiniz sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Diğer hafif yan etkileri
Ateş, ağız kuruluğu, aşırı huzursuzluk hali, baş ağrısı, bulantı, cildin üst tabakasında yangı, bulanık görme, kan basıncı düşüklüğü, kırıklık, kaşıntı, kızarık döküntü, küçük benekli kabartılı döküntü, kurdeşen, kabızlık, kusma, gözde uyum bozukluğu, halsizlik, sedasyon, sersemlik hissi, sabit ilaç erüpsiyonu, taşikardi, uyuklama hali, uykusuzluk, zihin karışıklığı, terleme artışı.

İlaç kullanım süresince karşılaştığınız bu ve diğer yan etkileri doktorunuzla paylaşınız.

Atarax 25 mg 30 Tablet Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı: Atarax hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer hamile iseniz doktorunuzu bilgilendirmeli, tedaviye başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hamile kalırsanız ya da hamile olduğunuzu farkederseniz hemen doktorunuza haber vermelisiniz.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Atarax anne sütüne geçmektedir. Laktasyon dönemindeki emziren anneler emzirmeyi ya da ilaç kullanımını bırakmalıdır.

Atarax Fiyatı

Atarax 25 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 06.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 66,31 TL dir.

Atarax 25 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

Atarax 25 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Atarax kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.