Atarax Şurup 200 ml

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Atarax Şurup 200 ml
Firma:UCB Pharma İlaç
Etkin Madde:Hidroksizin HCL
ATC Kodu:N05BB01
Kamu Kodu:A00963
Barkod:8699624570062
Fiyatı:14,75 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Atarax Şurup 200 ml Endikasyonları

Atarax Şurup; yetişkin hastalarda anksiyete bozukluklarının tedavisi amacıyla, kaşıntı belirtisinin tedavisi için ve cerrahi girişimler için ameliyat öncesi ön tedavide kullanılmaktadır.

Atarax Şurup 200 ml Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Atarax Şurup kullanımı ile de ilacın içeriğinde bulunana maddelere duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler görülebilir.

Aşırı duyarlılık, anafilaktik şok, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik, titreme, istem dışı kas kasılması, istemli olarak hareket etmede güçlük, oryantasyon bozukluğu, halüsinasyon, idrar boşaltılamaması nedeniyle mesanede aşırı idrar birikmesi, bronşların geçici olarak daralması, el, ayak, bilek yüz veya dudakların şişmesi veya özellikle ağız ya da boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak derecede şişmesi.

Oldukça seyrek görülen bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bu yanetkilerden biri ile karşılaşırsanız derhal doktorunuzla temas kurmalı veya acil tıbbi müdahale alabileceğiniz sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Diğer hafif yan etkileri
Ateş, ağız kuruluğu, aşırı huzursuzluk hali, baş ağrısı, bulantı, cildin üst tabakasında yangı, bulanık görme, kan basıncı düşüklüğü, kırıklık, kaşıntı, kızarık döküntü, küçük benekli kabartılı döküntü, kurdeşen, kabızlık, kusma, gözde uyum bozukluğu, halsizlik, sedasyon, sersemlik hissi, sabit ilaç erüpsiyonu, taşikardi, uyuklama hali, uykusuzluk, zihin karışıklığı, terleme artışı.

Atarax Şurup'u kullanım süresince karşılaştığınız bu ve diğer yan etkileri doktorunuzla paylaşınız.

Atarax Şurup 200 ml Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı: Atarax Şurup hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer hamile iseniz doktorunuzu bilgilendirmeli, tedaviye başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hamile kalırsanız ya da hamile olduğunuzu farkederseniz hemen doktorunuza haber vermelisiniz.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Atarax Şurup anne sütüne geçmektedir. Laktasyon dönemindeki emziren anneler emzirmeyi ya da ilaç kullanımını bırakmalıdır.

Atarax Şurup Fiyatı

Atarax Şurup 200 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 12.06.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 14,75 TL dir. UCB Pharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699624570062 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Atarax Şurup 200 ml Etkin Maddesi

Atarax Şurup ilacının etkin maddesi olan Hidroksizin, orjinal ismiyle Hydroxyzine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 68-88-2 olup, molekül ağırlığı 374.90428 g/mol, formülü ise C21H27ClN2O2 dir. Hidroksizin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi 'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Atarax Şurup ilacının ana etkin maddesi Hidroksizin için Kimyasal Yapı Resmi:
Atarax Şurup 200 ml (Hidroksizin) Kimyasal Yapısı (2 D)Atarax Şurup 200 ml (Hidroksizin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Atarax Şurup 200 ml ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

Atarax Şurup 200 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Atarax Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.