Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet
Firma:Bilim İlaç
Etkin Madde:Etodolak
ATC Kodu:M01AB08
Kamu Kodu:A13597
Barkod:8699569091769
Fiyatı:138,01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet Endikasyonları

Tilac SR;
- Ankilozan spondilit (Omurlar arası ya da omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi ve hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize çoğu kez erkeklerde rastlanan romatizmal bir hastalık),
- Çeşitli durumlara bağlı olarak eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla karakterize eklem iltihaplanması (osteoartrit),
- Gut hastalığında görülen eklem iltihabı (gut artriti),
- Kısa süre içerisinde gelişen (akut) kas ve iskelet sistemi ağrıları,
- Cerrahi operasyon sonnrası görülen ağrılar,
- Ağrılı ve zor geçen adet dönemleri,
- İltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet Kullanımı

Tilac SR ilacınızı aç veya tok karnına alabilirsiniz. İlacınızı doktorunuzun önerdiği şekil ve dozda kullanınız.

Hamilelikte Kullanımı: Tilac SR'yi gebelik döneminde bulunan kadınların kullanması bebeğe zarar verebilir. Hamile olan veya hamile kalmayı planlayan kadınlar Tilac SR'yi kullanmamalıdır. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hamile kaldığınızı farkederseniz hemen doktorunuzu danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Tilac SR'nin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren anneler Tilac SR'yi kullanmamalı ya da ilacı kullanırken bebeğini emzirmemelidir.

Çocuklarda ve Yaşlılarda Kullanımı
Tilac SR 18 yaş altındaki çocukların kullanımı için uygun değildir. 18 yaş altındakiler kullanmamalıdır. Yaşlı kişilerde ise dikkatli kullanılmalıdır. Yaşlılar mide kanaması ve böbrek sorunlarına karşı daha duyarlı olabilirler.

Alkol ile Etkileşimi
Tilac SR ile birlikte alkol kullanımı mide hasarı riskini arttırabilir. İlacınızı kullanırken alkol almamalısınız.

Tilac Fiyatı

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 14.01.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 138,01 TL dir. Bilim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699569091769 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet Etkin Maddesi

Tilac ilacının etkin maddesi olan Etodolak, orjinal ismiyle Etodolac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 41340-25-4 olup, molekül ağırlığı 287.35354 g/mol, formülü ise C17H21NO3 dir. Etodolak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Tilac ilacının ana etkin maddesi Etodolak için Kimyasal Yapı Resmi:
Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (2 D)Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (3 D)

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

Tilac SR 600 mg 10 Uzatılmış Salımlı Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tilac kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.