Edolar Fort 400 mg 14 Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Edolar Fort 400 mg 14 Tablet
Firma:Lilyum İlaç
Etkin Madde:Etodolak
ATC Kodu:M01AB08
Barkod:8681911090193
8699541093507
Fiyatı:90,31 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet Endikasyonları

Edolar Fort;
- Çeşitli durumlara bağlı olarak eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla karakterize eklem iltihaplanması (osteoartrit),
- Gut hastalığında görülen eklem iltihabı (gut artriti),
- Ankilozan spondilit (Omurlar arası ya da omurlarla kaburgalar arasındaki eklemlerin sertleşmesi ve hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize çoğu kez erkeklerde rastlanan romatizmal bir hastalık),
- Kısa süre içerisinde gelişen (akut) kas ve iskelet sistemi ağrıları,
- Cerrahi operasyon sonnrası görülen ağrılar,
- Ağrılı ve zor geçen adet dönemleri,
- İltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı
Etodolak etkin maddesi içeren Edolar Fort bebeğinize zarar verebilir. Hamile bayanlar, hamile kalmayı planlayanlar Edolar Fort'u kullanmamalıdır. Hamilelikte kullanım konusunda doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Edolar Fort'u kullanmaya başladıktan sonra gebe kaldığınızı farkederseniz hemen doktor veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
İlacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmediğinden, laktasyon döneminde bulunan emziren anneler Edolar Fort'u kullanmamalı ya da çocuğunu emzirmemelidir.

Edolar Fort Fiyatı

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 90,31 TL dir.

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet Etkin Maddesi

Edolar Fort ilacının etkin maddesi olan Etodolak, orjinal ismiyle Etodolac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 41340-25-4 olup, molekül ağırlığı 287.35354 g/mol, formülü ise C17H21NO3 dir. Etodolak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Edolar Fort ilacının ana etkin maddesi Etodolak için Kimyasal Yapı Resmi:
Edolar Fort 400 mg 14 Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (2 D)Edolar Fort 400 mg 14 Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (3 D)

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

Edolar Fort 400 mg 14 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Edolar Fort kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.