Tansifa 16/5 mg 28 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - Anjiyotensin 2 Antagonistleri Kombinasyonları - Anjiyotensin II Antagonistleri ve Kalsiyum Kanal Blokerlerı - Kandesartan ve Amlodipin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tansifa 16/5 mg 28 Tablet
Firma:Nobel İlaç
Etkin Madde:Kandesartan ve Amlodipin
ATC Kodu:C09DB07
Barkod:8699262010227
Fiyatı:89,86 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Tansifa 16/5 mg 28 Tablet Endikasyonları

Tansifa içerisinde Kandesartan ve Amlodipin etkin maddeleri bulunur. Tansifa, tek başına kandesartan veya amlodipin etkin maddesi içeren ilaçlar ile yüksek kan basıncının (hipertansiyon) kontrol edilemediği durumlarda kullanılır.

İlacın etkin maddelerinden Kandesertan vücuttaki anjiyotensin II etkisini bloke ederek etki gösterir. Vücudun ürettiği bir madde olan anjiyotensin II kan damarlarının büzülmesine neden olarak kan basıncını arttırabilir.

Tansifa içerisindeki diğer etkin madde Amlodipin ise damar düz kas hücrelerinin kalsiyum kanallarını bloke eder ve bu durum da kan damarlarının kasılmasını önler.

Tansifa Fiyatı

Tansifa 16/5 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 14.01.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 89,86 TL dir. Nobel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699262010227 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Tansifa 16/5 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kan Basıncını Düzenleyen İlaçlar - Anjiyotensin 2 Antagonistleri Kombinasyonları - Anjiyotensin II Antagonistleri ve Kalsiyum Kanal Blokerlerı - Kandesartan ve Amlodipin

Tansifa 16/5 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tansifa kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.