Ornapsen 275 mg 20 Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Naproksen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ornapsen 275 mg 20 Tablet
Firma:MSB İlaç Fabrikası
Etkin Madde:Naproksen Sodyum
ATC Kodu:M01AE02
Kamu Kodu:
Barkod:
Fiyatı:
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Ornapsen 275 mg 20 Tablet Endikasyonları

Ornapsen, Naproksen Sodyum etken maddesi içerir. Ornapsen ilacı; burkulma, spor kazası, gerilme ve post operatif gibi travmatolojik durumlarda, diş ağrısı, diş çekimi neticesinde oluşan ağrı ya da analjezik ve antienflamatuvar olarak, sinovit, tenosinovit, lumbago bursit ve tendinit gibi kas-iskelet sistemi ile ilgili ağrılarda, akut migren krizi, migren profilaksisi, siyatik, nevralji ve miyalji gibi nörolojik durumlarda, ankilozan spondilit, romatoid artrit, osteoartrit ve gut hastalığı gibi romatizmal hastalıklarda, spesifik tedaviye ilave olarak, analjezik, antienflamatuvar ve antipiretik olarak kullanılır. Ornapsen ayrıca adet dönemi ağrısı ve rahim içi araç uygulamasında uterusun gevşetilmesi ve analjezi sağlanması için de kullanılır.

Ornapsen 275 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Ornapsen ilacının etkin maddesi olan Naproksen, orjinal ismiyle Naproxen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 22204-53-1 olup, molekül ağırlığı 230.25916 g/mol, formülü ise C14H14O3 dir. Naproksen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Ornapsen ilacının ana etkin maddesi Naproksen için Kimyasal Yapı Resmi:
Ornapsen 275 mg 20 Tablet (Naproksen) Kimyasal Yapısı (2 D)Ornapsen 275 mg 20 Tablet (Naproksen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Ornapsen 275 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Naproksen

Ornapsen 275 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ornapsen kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.