Metpamid Şurup 1 mg 125 ml

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Metpamid Şurup 1 mg 125 ml
Firma:Sifar İlaç
Etkin Madde:Metoklopramid HCL
ATC Kodu:A03FA01
Kamu Kodu:A04975
Barkod:8699506831014
Fiyatı:39,24 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Metpamid Şurup 1 mg 125 ml Endikasyonları

Metpamid Şurup (Oral Solüsyon) ;
- Şeker hastası (diyabet) olan bireylerde mide bulantısı, kusma, mide ekşimesi, göğüste ağrılı yanma hissi, iştah kaybı ve yemeklerden sonra doluluk hissine yol açabilen midenin yavaş boşalması hali diğer bir adıyla diyabet ile ilgili mide kaslarının felci,
- Diğer ilaçları kullanan fakat belirtilerinde rahatlama olmayan kişilerde gastroözofajeal reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi) hastalığının yol açtığı mide ekşimesi, göğüste ağrılı yanma hissi rahatsızlığının tedavisinde etkilidir.

Metpamid Şurup Fiyatı

Metpamid Şurup 1 mg 125 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 06.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 39,24 TL dir.

Metpamid Şurup 1 mg 125 ml Etkin Maddesi

Metpamid Şurup ilacının etkin maddesi olan Metoklopramid, orjinal ismiyle Metoclopramide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 364-62-5 olup, molekül ağırlığı 299.79638 g/mol, formülü ise C14H22ClN3O2 dir. Metoklopramid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, kas içine enjekte ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.

Metpamid Şurup ilacının ana etkin maddesi Metoklopramid için Kimyasal Yapı Resmi:
Metpamid Şurup 1 mg 125 ml (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (2 D)Metpamid Şurup 1 mg 125 ml (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (3 D)

Metpamid Şurup 1 mg 125 ml ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

Metpamid Şurup 1 mg 125 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Metpamid Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.