Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül
Firma:RDC İlaç
Etkin Madde:Metoklopramid HCL
ATC Kodu:A03FA01
Kamu Kodu:A12845
Barkod:8698747750061
Fiyatı:41,92 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül Endikasyonları

Metoplon, metoklopramid etkin maddesi içerir. Metoplon ilacı besinlerin mide ve barsaklarımızda ilerlemesini sağlayan kaslar üzerine etki ederek etkisini gösterir.

Metoplon'un en yaygın kullanım amacı bulantı ve kusmanın önlenmesi ve tedavisidir. Metoplon özellikle migren ve kanser tedavisi nedeniyle görülebilen bulantının giderilmesinde etkilidir. Mide veya barsak içerisine tüp yerleştirilmesi, baryum incelemesi gibi bazı tanı testlerinde de kullanılabilir.

Metoplon ayrıca midede asit artışı nedeniyle oluşan rahatsızlığın giderilmesinde de etki gösterir.

Metoplon Fiyatı

Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 41,92 TL dir.

Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül Etkin Maddesi

Metoplon ilacının etkin maddesi olan Metoklopramid, orjinal ismiyle Metoclopramide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 364-62-5 olup, molekül ağırlığı 299.79638 g/mol, formülü ise C14H22ClN3O2 dir. Metoklopramid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, kas içine enjekte ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.

Metoplon ilacının ana etkin maddesi Metoklopramid için Kimyasal Yapı Resmi:
Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (2 D)Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (3 D)

Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

Metoplon 10 mg/2 ml 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Metoplon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.