Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül
Firma:Sifar İlaç
Etkin Madde:Metoklopramid HCL
ATC Kodu:A03FA01
Kamu Kodu:A04976
Barkod:8699506752050
Fiyatı:64,11 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül Endikasyonları

Metpamid bulantı ve kusmanın önlenmesi ve tedavisi için kulllanılır.

Metpamid Ampül;
• Bulantı ve kusmanın tedavisi,
• Ameliyat ve radyoterapi sonrası bulantı ve kusmanın tedavisi,
• Akut migrene bağlı olarak görülen bulantı ve kusmanın tedavisi
için kullanılır.

Metpamid Ampül ayrıca 1-18 yaş arası hastalarda diğer tedavi yöntemlerinin başarısız olduğu veya uygulanamadığı durumlarda; kemoterapiye bağlı ve/veya ameliyat sonrası oluşan bulantı ve kusmanın tedavisi için kullanılır.

Metpamid Ampül Fiyatı

Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 64,11 TL dir.

Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül Etkin Maddesi

Metpamid Ampül ilacının etkin maddesi olan Metoklopramid, orjinal ismiyle Metoclopramide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 364-62-5 olup, molekül ağırlığı 299.79638 g/mol, formülü ise C14H22ClN3O2 dir. Metoklopramid maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, kas içine enjekte ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.

Metpamid Ampül ilacının ana etkin maddesi Metoklopramid için Kimyasal Yapı Resmi:
Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (2 D)Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül (Metoklopramid) Kimyasal Yapısı (3 D)

Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Motilite Stimülanları - Motilite Stimülanları - Metoklopramid

Metpamid Ampül 10 mg 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Metpamid Ampül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.