Lipsum 20 mg 90 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Atorvastatin Kalsiyum

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Lipsum 20 mg 90 Tablet
Firma:Generica İlaç
Etkin Madde:Atorvastatin Kalsiyum
ATC Kodu:C10AA05
Barkod:8699293092476
Fiyatı:
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Lipsum 20 mg 90 Tablet Endikasyonları

Lipsum Atorvastatin Kalsiyum içeren kolesterol ve triglesirid ilacıdır. Lipsum sağlıklı yaşam için gerekli yaşam stillerinde (egzersiz, sağlıklı beslenme, uygun kiloyu yakalama vs.) yapılan değişikliklerin kandaki kolesterol ve triglesiridlerin uygun seviyeye düşürülemediği hastalarda kullanılır. Kolesterol seviyesinin normal olduğu hallerde de kalp hastalığı içinartmış bir risk varsa, bu riskin azaltılması amacıyla da Lipsum kullanılabilir. Lipsum ile tedavi gördüğünüz sürede de standart kolesterol düşürücü diyete devam edilmelidir.

Lipsum 20 mg 90 Tablet Etkin Maddesi

Lipsum ilacının etkin maddesi olan Atorvastatin Kalsiyum, orjinal ismiyle Atorvastatin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 110862-48-1 olup, molekül ağırlığı 558.639803 g/mol, formülü ise C33H35FN2O5 dir. Atorvastatin Kalsiyum maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Lipsum ilacının ana etkin maddesi Atorvastatin Kalsiyum için Kimyasal Yapı Resmi:
Lipsum 20 mg 90 Tablet (Atorvastatin Kalsiyum) Kimyasal Yapısı (2 D)Lipsum 20 mg 90 Tablet (Atorvastatin Kalsiyum) Kimyasal Yapısı (3 D)

Lipsum 20 mg 90 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Atorvastatin Kalsiyum

Lipsum 20 mg 90 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lipsum kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.