Kidyfen Pediatrik Süspansiyon

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Kidyfen Pediatrik Süspansiyon
Firma:Helba İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M01AE01
Kamu Kodu:A10956
Barkod:8680008010649
8699839420107
Fiyatı:36,81 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon Endikasyonları

Kidyfen; ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisiyle çocuklarda sık görülen ve ateş ile ağrının eşlik ettiği soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, diş çıkarma, diş ağrısı, kulak ağrısı, boğaz ağrısı, yumuşak doku yaralanmaları, eklem ve kasların burkulma ve zorlanmalarına bağlı ağrılarda semptomatik tedavi olarak kullanılır.

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon Fiyatı

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 36,81 TL dir.

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon Etkin Maddesi

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon ilacının etkin maddesi olan İbuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. İbuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağızdan, rektumdan ve vücut yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon ilacının ana etkin maddesi İbuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:
Kidyfen Pediatrik Süspansiyon (İbuprofen) Kimyasal Yapısı (2 D)Kidyfen Pediatrik Süspansiyon (İbuprofen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofen

Kidyfen Pediatrik Süspansiyon Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Kidyfen Pediatrik Süspansiyon kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.