Etopan 500 mg 14 Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Etopan 500 mg 14 Tablet
Firma:Zentiva İlaç
Etkin Madde:Etodolak
ATC Kodu:M01AB08
Kamu Kodu:A11675
Barkod:8699502092891
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Etopan 500 mg 14 Tablet Endikasyonları

Etopan 500 mg; akut gut artriti, osteoartrit, ankilozan spondilit, romatoid artrit hastalıklarının belirti ve bulgularının tedavisi ve akut kas-iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı, adet dönemi ağrısı gibi kısa ve uzun dönem ağrıların tedavisinde kullanılır.

Etopan 500 mg 14 Tablet Kullanımı

Etopan aç veya tok karnına kullanılabilir. İlacınızı doktorunuzun önerdiği şekil ve dozda kullanınız.

Hamilelikte Kullanımı
Etopan'ın etken maddesi olan Etodolak'ın gebelik kategorisi C'dir. Etopan, bebeğinize zarar verebilir. Hamile olan ve hamile kalmayı planlayan bayanlar Etopan'ı kullanmamalıdır. Tedaviye başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda ya da hamilelikle ilgili diğer durumlarınızda doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Etopan'ın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziren anneler Etopan'ı kullanmamalıdır.

Çocuklarda ve Yaşlılarda Kullanımı
Etopan 18 yaş altındaki çocukların kullanımı için uygun değildir. 18 yaş altındakiler kullanmamalıdır. Yaşlı kişilerde ise dikkatli kullanılmalıdır. Yaşlılar mide kanaması ve böbrek sorunlarına karşı daha duyarlı olabilirler.

Alkol ile Etkileşimi
Etopan ile birlikte alkol kullanımı mide hasarı riskini arttırabilir. İlacınızı kullanırken alkol almamalısınız.

Etopan 500 mg 14 Tablet Etkin Maddesi

Etopan ilacının etkin maddesi olan Etodolak, orjinal ismiyle Etodolac maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 41340-25-4 olup, molekül ağırlığı 287.35354 g/mol, formülü ise C17H21NO3 dir. Etodolak maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Etopan ilacının ana etkin maddesi Etodolak için Kimyasal Yapı Resmi:
Etopan 500 mg 14 Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (2 D)Etopan 500 mg 14 Tablet (Etodolak) Kimyasal Yapısı (3 D)

Etopan 500 mg 14 Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Etodolak

Etopan 500 mg 14 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Etopan kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.